У разі невнесення застави Розенблату нічого не буде – САП
У разі рішення суду про заставу для нардепа Борислава Розенблата та його відмови вносити її – депутатові нічого не загрожує.
Про це у вівторок заявив журналістам прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко.
Він пояснив, що оскільки Рада не дала згоди на арешт Розенблата, то в разі обрання йому запобіжного заходу у вигляді застави і невнесення парламентарем цих коштів, правоохоронці не зможуть його затримати.
"На жаль, закон нас сильно обмежує. У нас буде єдиний вихід – у вересні повторно звертатися до Верховної ради", - сказав Кривенко.
Сам же Розенблат на питання журналістів, чи вноситиме він заставу у разі ухвалення судом такого рішення, відповів, що ще не знає і буде працювати над своїми подальшими діями з юристами.
"Складно про це мені казати. Я не знаю, чи буду вносити, у мене немає (таких грошей - УП)", - сказав він.
Проте журналісти нагадали депутатові про його декларацію за 2016 рік, в якій зазначено стільки грошей, що їх вистачить на чотири застави.
На це Розенблат заявив, що наразі цих коштів у готівкову вигляді вже нема. "Я їх (кошти – УП) зазначив, але сьогодні вони працюють далі", - сказав він, натякаючи, що він вклав їх у бізнес. За словами нардепа, його родина має аграрний та інший бізнес.
На уточнення журналістів він відповів, що для сплати застав йому доведеться закрити якесь підприємство. "Що значить, чи є така сума? Ну, будемо закривати якесь підприємство", - сказав він.
Як повідомлялося, згідно з декларацією Борислава Розенблата, він має 1,72 млн доларів готівкою, що при конвертації в національну валюту складає більше 44 млн гривень.
18 липня Солом’янський райсуд Києва розглядає клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу для Розенблата, якого звинувачують в тому, що він вимагав хабар від компанії-нерезидента за видобуток бурштину в Україні.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд обрати для нардепа запобіжний захід у вигляді застави в 10 млн грн, а також наполягає на тому, щоб він здав закордонний паспорт.
Читайте також: Недоторканні "камікадзе", або Рада своїх не здає
Роман Кравець, Тетяна Кусок, УП