Богатирьова закріпила свою ініціативу з Варшавою та Мінськом

Вівторок, 23 червня 2009, 21:13

Трикутник "Київ-Варшава-Мінськ" має реальний потенціал стати центром тяжіння в регіональному масштабі.

Таку думку висловила секретар РНБО Раїса Богатирьова в ході переговорів з держсекретарем Ради безпеки Білорусі Юрієм Жадобіним, керівником бюро нацбезпеки Польщі Александром Щигло та надзвичайними і повноважними послами трьох країн.

"Перша зустріч у тристоронньому форматі Україна-Білорусь-Польща між керівниками відомств, відповідальних за координацію у сфері нацбезпеки держав, пройшла в дусі повного взаєморозуміння та конструктивізму і закріпила за собою визначення "Київська ініціатива", - зазначає прес-служба РНБО.

У ході зустрічі Богатирьова запропонувала задля ефективного використання економічних складових "Східного партнерства" запровадити спеціальну програму дій, спрямовану на поетапне забезпечення основних показників економічної безпеки.

Вона акцентувала увагу співрозмовників на необхідності сприяння у реалізації транзитно-транспортного потенціалу, здійсненні інфраструктурних проектів, розбудові прикордонної інфраструктури.

"При цьому ми чітко усвідомлюємо, що "Східне партнерство" не є інвестиційним проектом. Воно може сприяти створенню умов для отримання дешевих кредитів та обмежених обсягів фінансової допомоги, але його основною метою є, передусім, більш ефективна підтримка в організації відповідної роботи країн-партнерів", - зазначила секретар РНБО.

У ході зустрічі сторони також розглянули питання тристороннього співробітництва в сфері енергетики.

Зокрема, Богатирьова наголосила, що "з огляду на постійно зростаючі потреби країн регіону у електроенергії, маємо перспективи у співпраці з експорту української електроенергії до Польщі та Білорусі, транзиту української електроенергії територією Польщі і Білорусі до третіх країн".

Всі учасники зустрічі погодились з важливістю питань енергетичної безпеки, оскільки геополітичне становище України, Білорусі та Польщі дозволяє державам бути активними гравцями у питаннях, пов’язаних з транзитом енергоносіїв з Росії, Чорноморсько-Каспійського регіону та Центральної Азії на європейські ринки.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування