У Тимошенко підготувались пускати шахти з молотка

Понеділок, 14 липня 2008, 14:32

Міністерство вугільної промисловості України підготувало 22 лоти для продажу шахт.

Про це повідомив у понеділок на прес-конференції міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець.

За його словами, до цих лотів увійшли 120 шахт, які пропонуються до приватизації.

"Тобто ми хотіли і географічно, і за маркою вугілля все скомпонувати, щоб можна було зацікавити інвестора", - сказав Полтавець, повідомляє УНІАН.

За словами міністра, необхідно продавати шахти, які дають навантаження на держбюджет.

Як повідомив Полтавець, 47% українських шахт дають менш як 10% загального обсягу видобутку в Україні. "Їх спочатку потрібно приватизувати і полегшити бюджет", - сказав міністр.

За його даними, є шахти, які дають 2% видобутку по Мінвуглепрому, при цьому на них міністерство витрачає 25% електроенергії та 25% бюджетних коштів із тих, що виділяються на галузь.

"Наприклад, "Волиньвугілля" - це лот, ось що є тут - чотири шахти, соціальна сфера і кілька обслуговуючих (підприємств), ось це лот", - повідомив Полтавець.

За його даними, є лоти, в яких у весь майновий комплекс входить тільки одна шахта, є ті, до яких входить 6 шахт та ін.

Як зазначив Полтавець, міністерство прописало жорсткі умови приватизації - це повний відпрацювання запасів, збільшення зарплати, поліпшення технічної безпеки, соціальний договір з колективом, кредиторські зобов`язання та ін.

Однак він повідомив, що інвесторів наразі немає. "Поки таких немає, є тільки з півдесятка або десяток, які готові інвестувати в окремі об`єкти, окремі напрями, але не приватизовувати весь цілісний комплекс будь-якого об`єднання", - сказав міністр.

За словами Полтавця, тому міністерство прагне зробити підприємства привабливішими для інвесторів.

Він також повідомив, що "Ровенькиантрацит" і "Свердловантрацит" не виставлятимуть на приватизацію, поки є закон про заборону їх приватизації.

Кабінет Міністрів 14 травня 2008 р. затвердив концепцію реформування вугільної галузі.

Згідно з документом, шахти для приватизації об`єднано в 22 лоти, і до кожного з них увійшли і прибуткові шахти, і збиткові, а також шахти з достатнім запасом вугілля, які планується закривати.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування