Бжезінський побачив, як Україну поглинає "повальна корупція"

П'ятниця, 29 лютого 2008, 08:22

Розвиток України гальмують корупція і втручання влади у ринкові процеси.

Про це йдеться в доповіді "Україна: оцінка 16 років незалежності", яку у п’ятницю в Києві має представити відомий американський політолог Збіґнєв Бжезінський, повідомляє Радіо "Свобода".

Цей аналіз підготували на замовлення Партнерського комітету США – ЄС із питань України, співголовою якого є доктор Бжезінський.

На думку політологів, в Україні є чимало проблем, які треба розв’язати.

На думку авторів звіту, утвердженню сильної ринкової економіки заважають інтереси олігархів і суперечливі закони.

"Країна потерпає від повальної корупції, держава надто часто намагалася втручатися у ринкові процеси. Україна не змогла посилити свою енергетичну безпеку", – наголошує Бжезінський.

Західні оглядачі закликають Україну провести конституційну реформу і чітко розмежувати повноваження гілок влади.

Оглядачі очікують також більшої допомоги Україні від західних урядів.

Сполучені Штати, на їхню думку, повинні відновити активні відносини з Києвом на найвищому рівні, розширити програму навчальних обмінів, а в галузі економіки – обміркувати перспективи угоди про вільну торгівлю з Україною.

"Європейський Союз має розширити можливості для подорожей українців, швидко закінчити переговори про посилену угоду ЄС – Україна і думати про спосіб, як подати сигнал про перспективу членства для України, щоб заохотити українців прискорити політичні та економічні реформи", - йдеться у документі.

Водночас Партнерський комітет США – ЄС із питань України так і не дійшов згоди щодо того, чи варто українцям приєднуватися до Плану дій для членства в НАТО цієї весни.

Так, колишній міністр оборони Німеччини Фолькер Рюе вважає такий крок передчасним, хоча й "обома руками" за тіснішу співпрацю України з Північноатлантичним союзом.

На думку німецького оглядача, українці повинні більше дізнатися про НАТО.

"Гадаю, що провідні політики країни мають пояснити людям, що таке нове НАТО. Цього не робиться. Я був під час виборчих кампаній в Україні, і мені здалося, що через це питання не можна здобути багато голосів, і тому політики про нього відкрито не говорять", – зауважив Рюе.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування