Бажаючим транспортувати газ територією України доведеться платити більше

Четвер, 27 грудня 2001, 13:53
Росія й Україна з другого півріччя 2002 року поступово перейдуть на новий, підвищений тариф транзиту російського газу територією України $1,44 за тисячу кубометрів (сьогодні $1,094) з одночасним підвищенням вартості газу за рахунок оплати його транзиту до $67 (сьогодні $50).

Про це повідомив прем'єр-міністр України Анатолій Кінах на прес-конференції у Києві у четвер, коментуючи міжурядовий протокол про умови постачання і транзиту російського газу через територію України в 2002 році", підписаний напередодні у Москві.

Він зазначив, що у першому півріччі збережені діючі ставки тарифу за транзит і ціна газу у рахунок його оплати, що дозволить "не розбалансовувати державний бюджет і не підвищувати цін".

За розрахунками, Україна підвищить тариф на 31,7%, тоді як Росія ціну газу - на 34%.

"Перехід від тарифу $1,094 до тарифу $1,44 буде передбачати більш високий рівень платежів Росії за послуги по тарифу, але це балансується з другого півріччя ціною газу $67. І об'єм виходить, практично, у рамках того балансу, який ми сказали за рік - 26 млрд. кубометрів", - пояснив Кінах.

З його слів, підвищення тарифу і ціни газу не приведе до зростання його вартості для побутових споживачів і житлово-комунального господарств.

Прем'єр підкреслив, що українська сторона буде чітко стежити у ході переговорів, "щоб не вийшло так, що об'єм природного газу, яким розраховуються за транзит, включаючи і грошову частину, був меншим, ніж було у попередні роки".

Кінах підтвердив, що підписаний у Москві протокол передбачає оплату зі сторони РАТ "Газпром" 10% вартості транзиту валютою (еквівалент вартості 2,6 млрд. кубометрів газу). При цьому він зазначив, що на ці гроші Україна зможе закуповувати російський газ за тими ж цінами, які вказані у протоколі ($50 у першому півріччі і $67 - у другому).

Прем'єр також зазначив, що підписаний протокол чітко фіксує газовий баланс України на 2002 рік загальним об'ємом 78 млрд. кубометрів: 18 млрд. кубометрів – власний видобуток, 34 млрд. кубометрів - туркменського газу і 26 млрд. кубометрів - російського газу в рахунок оплати транзиту.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування