Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Західним інвесторам радять змиритися з Кучмою

Понеділок, 2 липня 2001, 21:09
Президент Кучма, не дивлячись на численні скандали навколо його фігури, залишиться біля влади до 2004 року, вважають експерти однієї з провідних західних інвестиційних компаній Merrill Lynch. "Можливо, найбільша проблема для нього - не в політиці, а в його здоров'ї", - пишуть про Кучму експерти.

З цієї точки зору Merrill Lynch називає в доповіді про Україну трьох найвірогідніших кандидатів на посаду президента – Віктора Медведчука, Віктора Ющенка і кандидата від Комуністичної партії.

Експерти посилаються на нещодавні опитування громадської думки, згідно з якими майбутній склад парламенту практично не буде відрізнятися від існуючого зараз. Зокрема, Компартія, найімовірніше, залишиться найбільшою партією, різні олігархи і партії, які захищають інтереси влади, очевидно, залишаться найбільшою групою, хоч і розколються на декілька інших груп, партії, орієнтовані реформаторськи, в майбутньому також отримають близько 60-100 місць в парламенті.

На думку експертів Merrill Lynch, Віктор Ющенко на парламентських виборах очолить нове політичне об'єднання, що складатиметься з невеликих груп та партій, орієнтованих реформаторськи. Партії, які йому симпатизують, можуть отримати близько 80 депутатських місць. "Не дивлячись на те, що Ющенко продовжує бути найпопулярнішим політиком в країні, великим впливом на ЗМІ володіють інші політичні групи, і мають більше грошей. Не схоже, що Ющенко отримає більше, ніж 80-100 членів в парламенті".

Вибори у березні майбутнього року, ймовірно, приведуть до того, що в парламенті знов домінуватимуть інтереси влади із значним числом комуністів і невеликими реформаторськими групами, вважають в Merrill Lynch.

Побоювання, що уряд Кінаха радикально змінить курс, ще не втілилися в життя, констатують експерти. Навпаки, Кінах показує, що програма приватизації буде продовжена. На зустрічі з МВФ і Світовим банком він підтвердив прихильність уряду продовжувати реформи і макроекономічну політику уряду Ющенка.

Характеризуючи стосунки України з МВФ і Світовим банком, Merrill Lynch припускає з однаковою імовірністю як надання траншів наприкінці року, так і їх подальшу відстрочку.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування