Більше американців довіряють Зеленському, ніж Байдену

Середа, 30 березня 2022, 23:05

72% громадян США довіряють президенту України Володимиру Зеленському в питаннях міжнародної політики, тоді як довіра до президента США Джо Байдена серед американців сягає 48%. 

Джерело: опитування американського соціологічного центру Pew Research Center, проведене 21-27 березня

Деталі: Загалом із 72% американців, які довіряють Зеленському, дуже довіряють 33%, а трохи довіряють 39%. Не дуже довіряють 16% і зовсім не довіряють 10% опитаних американців.

Тоді як президентові США Джо Байдену в питаннях міжнародної політики дуже довіряють 17%, трохи довіряють 31% опитаних.

Зеленим вказано кількість американців, які довіряють вказаному лідеру, синім - не довіряють
інфографіка: pew research center

Довіра до українського президента також перевищує довіру громадян США до французького президента Емманюеля Макрона та німецького канцлера Олафа Шольца – обидва 53%.

Соціологи також зафіксували рекордний рівень недовіри американців до російського президента Володимира Путіна. 92% або кожен дев’ятий американець не довіряє очільнику Росії. Із них 77% зовсім не відчувають довіри до його дій у міжнародній політиці. Однак, 6% опитаних все ж заявили про свою довіру Путіну.

Низький рівень довіри серед американців також до китайського лідера Сі Цзіньпіна – 83% опитаних не довіряють, тоді як 15% довіряють.

Американські соціологи зауважили, що серед американців із університетським дипломом довіра до Зеленського сягає 82%. Також більш схильні довіряти Зеленському старші люди: серед людей, старших 65 років, довіра до Зеленського сягає 86%, тоді як у групі 18-29 років – 63%. Виборці Демократичної партії більше схильні довіряти Зеленському, ніж Республіканської.

Довіра та недовіра до Зеленського серед американців за ознакою вищої освіти, віку, політичних вподобань, гендеру
Фото: Pew Research Center

Соціологи Pew Research Center опитали 3581 громадянина США. Результати опитування є репрезентативними за місцем проживанням, расою, віком та етнічною ознакою опитаних громадян.

Передісторія: 

  • Колишні та чинні європейські політики звернулись в середині березня до Нобелівського комітету з проханням скоригувати регламент та номінувати на Нобелівську премію миру президента Володимира Зеленського та український народ.
  • Соціологічне опитування "Левада-Центру" з’ясувало, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтримка росіян дій Путіна зросла до 83%. Також збільшилася довіра до російської влади й кількість росіян, які переконані, що країна рухається в правильному напрямку.