Пан Єфремов сказав, що владою створені всі умови для голосування за кордоном і всі бажаючі зможуть проголосувати. Але по суті, вкрадено 50% і без того нечисельних голосів закордоном...
Є лише кілька депутатів, які за 4,5 роки цього скликання не були помічені у кнопкодастві. Серед них, наприклад, Олесь Доній. То виходить особисте голосування – не фантастика.
Насправді для всіх опозиціонерів їхніми суперниками є не влада – справжні суперники в боротьбі за голоси електорату є якраз ті, хто поруч із ними бореться за ці ж голоси. І коли в телешоу ці опозиціонери розповідають про наміри "дружно розправитися із владою" – не вірте.
Соціологічні опитування фіксують готовність більше половини виборців Львівщини віддати свій голос за "єдиного кандидата від опозиції". Однак, не виключено, що коли виборці побачать ці прізвища в бюлетенях, така готовність може кудись пропасти. Бо занадто все складно і заплутано у львівському опозиційному таборі.
- Чи готові ми до реальної самопожертви? - Турчинов почав дратуватися. - Друзі, я підкреслюю - до реальної самопожертви! Не абстрактної, про яку ми звикли говорити на мітингу, а до конкретної! - Да! - не дуже голосно пролунало у тиші залу.
Головна мета, заради якої створюється єдиний список "Батьківщини" і "Фронту змін" - це посісти перше місце на виборах. Успіх "Батьківщини" на чолі з Яценюком має стати прикладом того, що опозиція здатна перемагати, а владу можна усувати.
Після Помаранчевої революції глобальна мережа із кожною наступною виборчою кампанією перетворювалася на все більш привабливий майданчик для ведення політичної агітації та дискредитації опонентів.
Так, Україна була проти Кучми, потім – проти Ющенка, тепер – проти Януковича. Але увесь час забуває сформулювати, "за що". І ось за 20 років не реалізовано жодної системної програми в жодній із галузей. Бо кожен політик бореться проти свого попередника, а відтак просто не може забезпечити продовження будь-чого, розпочатого ним.
В розпорядженні "Української правди" опинились тексти двох подань регіоналів до КС щодо закону про вибори. За фасадом відстоювання виборчих прав громадян стоїть куди більш прагматична зацікавленість Партії регіонів у перерозподілі виборчих округів напередодні парламентських виборів.
Проблеми національної пам'яті, двомовності, у меншій мірі питання НАТО та Чорноморського флоту відійдуть на дещо інший план. Однак аж ніяк не зникнуть, і надалі слугуючи джерелом мобілізації власного та засобом залучення потенційного електорату.
Треба не інформувати, треба кричати. Це вже не зможе зробити опозиція. Чесні вибори потрібні нам, незалежно від того, за кого ми будемо голосувати. І це повинні зробити громади. Ми.
Для високопосадовців скасовується вихід на пенсію в 65 років, і Янукович може залишити Азарова на посаді прем'єра. Тоді нова більшість зможе звільнити уряд лише через вотум недовіри, а призначити новий лише з ласки Януковича.
Яценюк на чолі виборчого списку "Батьківщини". Це не помилка у назві партії, а сценарій, якій активно проробляють зараз у штаб-квартирах двох найбільших опозиційних сил – "Батьківщина" і "Фронт змін".
Уперше про фальсифікації заговорили у 1994 році. Тоді на ранок понеділка з ЦВК просочилася інформація, що Кравчук перемагає Кучму, але ЦВК не може оголосити результати, бо з Донецької області ще не надійшли протоколи.
І коли Литвин буде плакатися про порожню казну, нехай він чесно зізнається ветеранам, що частина недоотриманих ними грошей була витрачена на його "візити турботи".
Попередній список "правиці" виглядає так: 1. Ющенко. 2. Костенко. 3. Жебрівський. 4. Ваннікова. 5. Матвієнко. На сьогодні борги партії складають 80 мільйонів.
На останніх проміжних виборах, які відбулись 22 січня, ПР здобула 10 перемог з 17. Ані вражаючі показники ПР, ані засоби, якими вони досягались, не знімають цілого ряду запитань. І в першу чергу – до опозиції. Особливо в контексті наближення чергових парламентських виборів.
Як стало відомо "Українській правді", вже незабаром Банкова збирається внести зміни у правила гри на майбутніх виборах, які навряд чи сподобаються опозиції. І "регіоналам" більше не потрібен консенсус з опозицією.
Більш лояльні регіони із сильним адміністративним ресурсом можуть отримати максимум округів із мінімально дозволеною кількістю виборців. Формально це виглядатиме цілком законно.
Як уникнути боротьби різних кандидатів від громадсько-політичних ініціатив, що сповідують однакові принципи – але одночасно обрати найбільш спроможних із них представляти "нових громадян" у політиці?
Навряд можна говорити, що влада задіяла такий потужний ресурс фальсифікацій виборів заради 3-4 нових депутатських мандатів. Це була підготовка президентської кампанії.
Говорячи про відставку Януковича, ми не можемо не говорити про дострокові вибори. І на них інтереси та цінності Майдану мають отримати ім'я та прізвище. Без висунення єдиного кандидата існує ризик, що Майдан виграє битву, але не війну.
Треба, щоб виборці володіли більш-менш достатнім обсягом інформації про тих, хто реально фінансує вибори, і на користь кого обрані депутати "відпрацьовуватимуть" свою перемогу.
Рішення Конституційного суду стосується чергових виборів, а не позачергових. Тому парламент повинен негайно призначити вибори Київського міського голови і Київради, які будуть обрані на 2 роки, а у 2015 році підуть на чергові вибори.
Я не розумію, навіщо опозиція збирає новий мітинг в Києві в неділю. Невже вони дійсно думають, що люди не прийшли, тому, що був робочий день? Люди не прийшли - бо не розуміють, навіщо їм це треба. (рос)
Між тим, знявши блокування, опозиція показала неспроможність Партії регіонів проводити законодавчі ініціативи. У регіоналів банально не вистачає голосів. Притиснуті до стінки персональним голосуванням, ті два дні поспіль не могли призначити місцеві вибори у 107 населених пунктах.
Думаю далі буде вал кримінальних справ щодо мене, враховуючи величину і можливості замовників.
Прокалькулюємо, які "мандатні" результати за такої системи отримає опозиційна трійка, а які – владна ПР та її сателіти разом з "самовисуванцями".
Зосередимося на деяких прогнозах і передбаченнях, котрі можуть стати вирішальними на виборах-2015. Що ж нас чекатиме на наступному, по суті, вирішальному рубежі для долі української держави?
Викид інформації парламентським диригентом Банкової про те, що там вважають Тягнибока найбільш реальним суперником Януковича на виборах 2015 року, можна вважати стартом президентської кампанії де-факто.