Масштаб, з яким Тимошенко піарила себе напередодні президентських виборів за допомогою ресурсу державного телебачення, вражає.
"Ще раз висловлює своє занепокоєння щодо судових процесів проти колишніх та чинних високопосадовців уряду"
Юлія Тимошенко стала заручником своїх спроб притягнути до відповідальності українську владу на американському фронті. Вона вважається поінформованою про позов, висунутий проти лідерки БЮТ в Нью-Йорку.
У четвер майже о 9 годині вечора Шевченківський суд у СІЗО заарештував вдруге екс-прем'єра Юлію Тимошенко.
Базовий сценарій - не робити нічого. Тобто Тимошенко продовжує бути в СІЗО. Янукович продовжує розповідати, що не впливає на суди. Посольства України продовжують отримувати довідки, що справа проти Тимошенко порушена за перевіркою, ініційованою Ющенком – з вимогою поширити це в країні перебування. А Захід продовжує вимагати від Януковича отямитися…
"Українська правда" отримала від своїх джерел повний текст постанови про притягнення Юлії Тимошенко в якості обвинуваченої.
ТИМОШЕНКО Ю.В. визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 365 ч. 3 КК України і призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років
Для чого це робить Янукович? У нього є декілька важливих завдань, і тому він плює на все навколо і він це робить. Перше його важливе завдання це безумовно зробити політичне поле в Україні неконкурентним, тобто він мене прибирає як головного, дієвого і достойного опонента, повірте мені.
Екс-президента допитували не в кабінеті слідчого у Головному слідчому управлінні, а в його ж кабінеті в приміщенні "Інститут Президента Віктора Ющенка" на Спаській, 37.
"Підсудна своїми діями в судовому засіданні перешкоджає як встановленню істини у справі, так і намагається перешкодити розгляду справи.. При встановленні даних про особу підсудної остання відмовилась відповідати на питання..."
Як сказано в тексті постанови, Тимошенко відмовилася поставити на ній свій підпис, тому її було зачитано вголос у присутності понятих.
Встановлені нами факти дозволяють захистись від цих звинувачень в українському суді, або будь-якому іншому міжнародному суді, якщо справедливий судовий розгляд не буде можливим в Україні.
Пізніше в ході обміну запитаннями Дубина відповів Тимошенко: "Я вважаю, що навіть усний наказ прем'єр-міністра є обов'язковим для виконання".
Резолюція про ситуацію в Україні "Справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду", прийнята на сесії Європарламенту в Страсбурзі 9 червня.
Колишній керівник "Нафтогазу" сказав, що просив президента Ющенка взагалі відкликати його з переговорів, щоб не укладати газовий контракт.
Враховуючи бурхливу і часто неадекватну діяльність Тимошенко на посаді прем'єр-міністра, їй варто лише молитися, щоб ця кримінальна справа стала єдиною, порушеною проти неї.
Як відомо, кримінальна справа проти Тимошенко порушена за статтею "перевищення влади, або службових повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки", за якою їй загрожує від 7 до 10 років ув'язнення.
У розпорядження Української правди потрапив контракт на постачання газу для України в 2009-2019 роках. Цей документ було підписано 19 січня керівниками Нафтогазу і Газпрому за підсумками переговорів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна.
Вивчення директив вказує і на перевищення Тимошенко своїх службових повноважень.
Інформаційний простір перенасичений розмовами про те, чи подавали певні засуджені заяви про помилування. Але жодного формально-юридичного зв'язку між цими двома правами немає. Право особи просити про помилування не кореспондує із правом президента милувати.
Ситуація з Тимошенко в аспекті євроінтеграції виняткова, і вона сама по собі не вимагає яких-небудь змін в законодавстві. (рос)
Порожніх обіцянок ні Варшаві, ні Берліну від Києва не треба. Навіть заради того, щоб показати дулю Путіну. Це не пацанячі розборки, а серйозна політика на десятиліття вперед. (рос)
Або Україна має визнати, що не є правовою державою, або Європа має визнати законність засудження Тимошенко. Звісно, ні перше, ні друге не є прийнятним для сторін переговорів.
Лист на волю Юлії Тимошенко, схоже, переплутав карти і вніс ще більший сумбур у далеко не стрункі ряди опозиції.
Останнє рішення ВАСУ в "справі Власенка" є, вочевидь, нікчемним. Однак, важко сприймаються деякі аргументи й представників опозиції.
Нещодавно генпрокурор заявив, що причетність Тимошенко до вбивства Щербаня були відомі слідству ще понад 10 років коли вона була народним депутатом. З усією відповідальністю заявляю – це неправда.
Наразі основне завдання, котре стоїть як перед опозиційними політиками, так і перед громадянами загалом – це відкрити очі і зрозуміти, що ми котимось у прірву, що не варто очікувати коли "закордон нам допоможе".