Після нетривалої суперечки, адвокат почав цитувати епізоди справи, де згадується компанія RosUkrEnergo. Судді та прокурор здалися. Дмитру Фірташу згадали все: і газ, і хімію, і титанову монополію.
Я пришел к ней и говорю: "Юлечка, давай я уже пойду в депутаты...". Я буду полезен. Меня ведь не купишь, никуда не переведёшь, в другую фракцию не перейду.
Нинішній арешт Тимошенко – це вже втретє. Вперше її, тоді ще одного з керівників "Корпорації Український Бензин", було затримано у Запоріжжі в 1995 році при спробі контрабанди валюти до Росії.
Тимошенко прибула в суд вже переодягнена у сукню бежевого кольору, яку їй передали з дому. Передачу привезли рідні в суботу зранку. В пакет поклали чай, сир, хлібці, галетне печиво, сухофрукти та йогурт, спортивний костюм та кросівки.
Найбільша проблема чинного президента – відсутність союзників всередині країни. В нього немає підтримки народу. І на цьому фоні воювати зразу з Брюсселем, Вашингтоном і Москвою – це прямий шлях до поразки.
В день арешту десь п'ятсот людей ось тут билося з "Беркутом". Але ще більша кількість людей стояли на тому боці Хрещатика, їли морозиво і фотографували! Це не цікаво! Це страшно.
Під час "розселення" у Юлії Тимошенко склались доброзичливі стосунки з керівництвом СІЗО та співробітниками охорони. Тимошенко також була вимушена змінити зачіску і розпустити волосся – за правилами в неї відібрали шпильки.
Діалоги між екс-прем’єрами, адвокатом, суддею та обвинуваченням займають більше п'ятдесяти сторінок. Втім головна суть цих реплік концентрується навколо двох головних тем – директив та ролі компанії RosUkrEnergo у газових стосунках між Україною та Росією.
Допит Дубини був майже сенсаційним. Якщо його свідчення підтвердяться, вони мають увійти в хрестоматію з питань корупції на рівні вищих керівних осіб держави.
Після кожного допиту обидві сторони – обвинувачення і підсудної – випромінюють непідробне схвалення почутого, а іноді навіть і радість. Досі слідчі не представили жодного свідка, покази якого б могли трактуватися однозначно проти підсудної. Єдине що рятує слідчих – це відсутність прямої трансляції засідань суду.
Незрозумілою є одна деталь: навіщо Юлія Тимошенко писала якісь письмові доручення Продану, щоб той передав їх Дубині, якщо в цей час всі троє знаходились в одній будівлі, на одному поверсі і дуже часто – в одному залі.
В суспільстві відсутнє чітке розуміння, в чому саме обвинувачується екс-прем’єр. Складається враження, що або в процесі зникла політична воля, або режисери цієї вистави самі забули її розв’язку.
Я не за яких обставин не буду утворювати з Януковичем спільних коаліцій. Я не буду підписувати з ним універсалів та меморандумів саме тому, що не визнаю його президентом України та не приймаю його антиукраїнську, антиєвропейську політику.
Тимошенко поїхала на суто партійний захід у свій робочий час за рахунок державної казни. Для підготовки і проведення візиту вона ще й використала державний протокол, міністерства, співробітників різних служб кабміну, які отримують зарплату від платників податків.
"Немиря перейшов усі межі", - сказав дипломат, натякаючи, що оголошення Тимошенко "майбутнім президентом" відбулося з подачі віце-прем'єра. Офіційно на випадок у Бонні МВФ реагувати не буде, але врахує його при прийнятті важливих рішень.
Інформаційний простір перенасичений розмовами про те, чи подавали певні засуджені заяви про помилування. Але жодного формально-юридичного зв'язку між цими двома правами немає. Право особи просити про помилування не кореспондує із правом президента милувати.
Ситуація з Тимошенко в аспекті євроінтеграції виняткова, і вона сама по собі не вимагає яких-небудь змін в законодавстві. (рос)
Порожніх обіцянок ні Варшаві, ні Берліну від Києва не треба. Навіть заради того, щоб показати дулю Путіну. Це не пацанячі розборки, а серйозна політика на десятиліття вперед. (рос)
Або Україна має визнати, що не є правовою державою, або Європа має визнати законність засудження Тимошенко. Звісно, ні перше, ні друге не є прийнятним для сторін переговорів.
Лист на волю Юлії Тимошенко, схоже, переплутав карти і вніс ще більший сумбур у далеко не стрункі ряди опозиції.
Останнє рішення ВАСУ в "справі Власенка" є, вочевидь, нікчемним. Однак, важко сприймаються деякі аргументи й представників опозиції.
Нещодавно генпрокурор заявив, що причетність Тимошенко до вбивства Щербаня були відомі слідству ще понад 10 років коли вона була народним депутатом. З усією відповідальністю заявляю – це неправда.
Наразі основне завдання, котре стоїть як перед опозиційними політиками, так і перед громадянами загалом – це відкрити очі і зрозуміти, що ми котимось у прірву, що не варто очікувати коли "закордон нам допоможе".