Якуб Яновский, ORYX: "Если бы одна из сторон получила преимущество в воздухе, поле боя выглядело бы совсем иначе"
"Є багато аспектів, які роблять війну в Україні унікальною з точки зору аналізу та висновків, які можна зробити з війни. Тому людям, безумовно, потрібно бути дуже обережними з прогнозами, на основі того, що вони бачать в Україні. Ми спостерігаємо унікальні обставини. Наприклад, одна з них полягає в тому, що жодна зі сторін не має панування в повітрі. Якби одна зі сторін отримала перевагу в повітрі, поле бою виглядало б зовсім по-іншому. Те ж саме можна сказати про наявність або відсутність певного обладнання, технологій і тому подібних речей", – каже гість нового епізоду подкасту "(не) Безпечна країна".
Які аспекти заважають порівнювати війну в Україні з попередніми війнами?
В новому епізоді подкасту "(не) Безпечна країна" його незмінна ведуча Аліна Фролова говорить з Якубом Яновським, OSINT-аналітиком, автором досліджень в рамках проєкту ORYX і BellingCat. Розмова про технології OSINT, про втрати техніки, дезінформаційні повідомлення та проєкт Oryx.
Оригінал розмови можна прослухати тут.
(не)Безпечна Країна
(не)Безпечна країна – це спільний подкаст Центру оборонних стратегій, Медіа Центру "Україна" та Української Правди.
Ведуча подкасту Аліна Фролова – дипломат, отримала спеціалізацію з геополітики. Працювала заступником міністра оборони. Координувала співпрацю з партнерами та НАТО. Долучалася до реформ у Збройних силах України. Опікувалася безпекою Чорного моря та брала активну участь у заснуванні Кримської платформи. На даний момент є одним з лідерів Центру оборонних стратегій.
У подкасті вона буде запрошувати цікавих співрозмовників, військових та цивільних, експертів та волонтерів, українських та іноземних, з якими буде говорити про безпекові питання та про те, як скоріше наблизити перемогу у війні з Росією.
Фото для обкладинки: Денис Антіпов