Северінсен хоче по-доброму тиснути на Ющенка. Він є сином Махатми Ганді?

Понедельник, 24 января 2005, 19:29
Після перемоги Віктора Ющенка Парламентська асамблея Ради Європи не припинятиме моніторинг України.

Моніторинг триватиме щонайменше до наступних виборів до Верховної Ради, повідомила "Українській правді" доповідач по Україні Ханне Северінсен. Раніше вона заявляла про можливість зупинення моніторингу після виборів президента.

"Ми можемо почати дискутувати припинення моніторингу в січні 2006 року, коли буде черговий наш звіт", - сказала Северінсен "Українській правді".

Вона пояснила, що моніторинг знімуть з України якщо вибори-2006 будуть демократичними, якщо зміни до Конституції відповідатимуть вимогам Венеціанської комісії і якщо Україна виконає взяті зобов’язання у реформуванні законодавства.

"Моніторинг – це добрий тиск для Віктора Ющенка у проведенні реформ", - сказала Северінсен. "Я вірю, що він хоче для України позитивних змін".

Северінсен наголосила, що ухвалена у грудні в пакеті політреформа не відповідає вимогам Венеціанської комісії.

"Україні слід скасувати право загального нагляду, закріплене за прокуратурою, а також імперативний мандат для народних депутатів", - сказала вона.

У понеділок Северінсен знову обрали віце-президентом ПАРЄ. Водночас зараз вона готується до виборів у Данії, які мають відбутися у лютому 2005. Якщо вона втратить мандат депутата датського парламенту, вона більше не зможе бути членом ПАРЄ і, відтак, доповідачем по Україні.

Також у понеділок Северінсен виступила на ПАРЄ з оцінкою виборів в Україні.

Вона сказала, що демократичним силам вдалося переломати ситуацію завдяки зміні настроїв у ЗМІ.

"Українській народ є справді європейським, і я сподіваюсь, що цей факт буде визнано Європейським союзом", - сказала Северінсен.

Але найбільш яскравим виступом з українського питання було слово глави української делегації поета-депутата Бориса Олійника.

Він повідомив на ПАРЄ, що українська мова є дуже давня і має спільні корні з санскритом. Відтак, сказав Олійник, Махатму Ганді можна вважати прородителем українських революціонерів, що знайшло своє підтвердження у подіях помаранчевої революції.

"Українська правда", Страсбург

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования