Ради спасения Кучмы США выставляют идиотами

Понедельник, 28 октября 2002, 19:28
Уши темников опять торчат с экранов. Вновь очень похожие сюжеты. В воскресенье украинское телевидение по-дружески рассказало о том, что экспертиза записей Мельниченко неправдивая. Разоблачение вышло во всех "информационно-аналитических" воскресных выпусках: "Эпицентре", "Подробностях недели" и "УТН-панораме", а также в обычных "Фактах" на ICTV.

Главный герой - британский эксперт Питер Френч, глава Международной ассоциации судебной фонетики. Он провел свое исследование - но не записей Мельниченко, а… выводов компании Брюса Кенига "БЕК-ТЕК", которая подтвердила аутентичность отдельных компрометирующих Кучму эпизодов: по делу Гонгадзе, по покушению на Ельяшкевича и по "Кольчугам".

Файлы "целостные и не были изменены. Какие-либо цифровые манипуляции с записью очень маловероятны, но даже если они имели место, самый достоверный сценарий их применения - уничтожение данных, а не добавление содержания разговора или его монтаж", - неоднократно утверждал Кениг, который исследовал оригинал записей и записывающее устройство.

Идея Френча (который, кстати, не известно, что исследовал) в том, что Кениг не имел права на такие категорические утверждения. А после того, подхватывают отечественные пропагандисты, и Кучму обвинять ни в чем нельзя.

Френч рассказал всю правду об американском коллеге, не выезжая из Британии. По информации УП, снимать его ездили две телекомпании, которые потом делились видео с коллегами.

Френч утверждает, что резюме американского эксперта Брюса Кенига, который зимой этого года указал на правдивость записей Мельниченко, не может быть доказано "в той форме, в которой оно было обнародовано".

Френч критикует своего коллегу так: "Выводы Брюса Кенига фактически разделены на 2 части. Сначала он пишет: представленный образец - пленка номер такой-то - не претерпела никаких изменений. Чуть менее категорично он заявляет - очень мала вероятность использования каких-либо цифровых манипуляций. Первый вывод я думаю, вообще не выдерживает критики. Как такой вывод может сделать человек, если он не носитель языка, на котором сделана запись. Даже если при нем был лингвист - специалист по фонетике. И все равно пленки можно смонтировать. Цифровой монтаж не так легко распознать. Ведь можно так смонтировать, что речь будет звучать натурально. Я думаю это разные вещи: не найти следов монтажа и заявить категорично - монтажа не было. И вообще, я думаю, что сейчас невозможно доказать аутентичность каких-либо современных цифровых записей" (цитируется по "Подробностям недели").

"Этот выводы не могут быть доказаны в той форме, в которой они поданы. Нет никаких оснований утверждать, что оригиналы этих пленок были сделаны при помощи записывающего устройства "Toshiba". Вполне возможно, что они полностью сделаны совсем в другом формате, потом отредактированы в цифровом формате и записаны на оборудовании "Toshiba" (Цитируется по "УТН-панораме").

Сам анализ результатов экспертизы напечатала газета "2000", которая, вероятнее всего, и была ее заказчиком. Попытки УП уточнить это в редакции были безрезультатны из-за отсутствия главреда Сергея Кичигина в Украине.

Но неожиданное и однообразное появление британского исследователя на ведущих телеканалах – это полбеды. После трехкратной демонстрации фильма "ПиАр" синхронность в отбеливании Кучмы уже не удивляет. Сейчас волнует другое – это тотальная фальсификация, которая произошла как в газете "2000", так и на телеканалах.

Никто и никогда из американских официальных лиц не говорил, что экспертизу отрывка из пленок Мельниченко для Госдепа США проводила компания "Бек-Тек". Наоборот, неоднократно утверждалось, что исследование проводило ФБР. У "Бек-Тек" же заказывала экспертизу парламентская комиссия по расследованию дела Гонгадзе. Достаточно сложно случайно перепутать государственные органы Украины и США, не так ли?

Однако и в газете, и в телесюжетах была прямая привязка подозрений США относительно продажи "Кольчуг" Хусейну по инициативе Кучмы к экспертизе "Бек-Тек". "2000" просто так и написала:

"Американская политика в отношении Украины в последнее время, в частности обвинения в продаже нашей страной радарных систем "Кольчуга" в Ирак, направление к нам целого отряда экспертов в штатском, широкомасштабная антиукраинская кампания в американской и английской прессе основывались - трудно поверить!! - на одном единственном "доказательстве" - экспертизе американца Брюса Кенига".

В понедельник посол США Карлос Паскуаль еще раз рассказал об аргументах Вашингтона: "Экспертиза проводилась лабораторией электронных исследований ФБР, и эта лаборатория является одной из лучших в мире. Анализ проводился с использованием оригинала записи и с оригиналом звукозаписывающего устройства, и мы единственная сторона, которая владеет этими материалами. Анализ записи включал ряд аудиометодик и технических методик, которые вместе могут определить, была ли манипуляция с цифровой записью. Три агентства США подтвердили принадлежность голосов. На основе этого мы смогли прийти к выводу, что разрывов в записи не было, что не было манипулирования цифровыми файлами, не было странных звуков, которые бы означали, что записью манипулировали", - отметил он.

Поступок "2000" и телеканалов можно назвать просто – дезинформацией читателей и зрителей, которых просто лишили шанса разобраться и которые абсолютно естественно могли запутаться среди двух экспертиз.

Недавно Банковая уже откровенно издевалась над украинцами (и американскими дипломатами) - когда обнародовала результаты экспертизы эпизода про "Кольчуги" из интернета. В будущем можно будет совершенствовать эту технологию обмана собственных граждан. Признать: да, обсуждали продажу "Кольчуг", да, с Малевым, да, в кабинете Кучмы, но делал это не сам Кучма, а его… дублер. Вон у Саддама таких аж трое. В качестве доказательств можно взять фотографии из архива УП, где Кучма позирует до и после подтяжки лица.



________________________________________________________________

Для того, чтобы каждый мог сделать вывод, происходила ли манипуляция информацией в сюжетах телеканалов, вниманию читателей предлагается расшифровка воскресных передач (по материалам сайта "Обзор телеэфира"):

"Епіцентр", 1+1

СТУДІЯ: Вячеслав ПІХОВШЕК. Ще трохи про один із гучних скандалів, який супроводжує українську політику. Закінчення минулого тижня принесло якісь проміжне результати цього скандалу. Мова іде про плівки. Посол Сполучених Штатів Карлос Паскуаль у тижневику "Дзеркало тижня" офіційно повідомив реакцію американців на Ноту українського МЗС від 12 жовтня, – комісію спільну утворити вони з українцями не хочуть, плівки визнають автентичними. В той же час інший експерт, британський експерт, це голова Міжнародної асоціації судової фонетики Пітер Френч заявив, що в тій формі, в які Брюс Кеніг, експерт з американської компанії "Бек Тек" зробив свої висновки, так от вони, ці висновки не можуть бути доведені у тій формі, в якій вони були надані, оскільки немає ніяких підстав для тверджень, що оригінали записів були зроблені саме на тій апаратурі, яку називає майор Мельниченко. І можливо, їх перередагували спеціально для плівки. Ситуація ще більш і більш заплутується, знов є два висновки: американці підтверджують своє, авторитетний міжнародний експерт наполягає на своєму. Наповнено, історія матиме продовження.

РЕПОРТАЖ: Автор: Артем ШЕВЧЕНКО. Всі 350 кілометрів від Лондону до Йорку надшвидкий експрес подолає за якихось 2,5 години. Затишні вулиці старовинного провінційного міста позбавлені колотнечі британської столиці. Лондон - це завжди велика політика, проте Йорк ніби створений для тихої і не клопіткої, непомітної роботи зважених англійців. У Лондоні зі дня на день має бути готова відповідь на нинішню головну зовнішньополітичну проблему офіційного Києва – чи продано в Ірак вітчизняні радарні системи "Кольчуга"? У Йорку вже готове інше експертне заключення – резонансні результати експертиз плівок Мельниченки від американської компанії "Бек Тек" – не такі вже і безсумнівні.

СИНХРОН: Пітер ФРЕНЧ, голова Міжнародної асоціації судової фонетики: "На мою думку, висновки пана Кеніга не можуть бути обґрунтованими у тій формі, у якій вони подані. "Бек Тек" вважає, що позначена частина зразка є безперервною і не зміненою. Друга їхня позиція в тому, що наявність будь-яких цифрових маніпуляцій вкрай малоймовірна. А якщо вони все ж були, то наймовірніше, це було втрата даних, а не редагування. Схоже. що перша частина висновку сильніше, ніж друга, але ми вважаємо, що такі висновки не можуть бути підтримані у більшості випадків, включаючи цей".

РЕПОРТАЖ: Можливо, це тільки здається, що американці і британці завжди разом, – і проти Іраку, і проти України, яку звинувачують у продажі військової техніки. Цього разу титулований англійський експерт, маючи на руках не плівки, а звіт, спростовує висновки свого американського колеги. Тим більше, коли обом замовляють дослідження антагоністи – до Кеніга звертався колишній голова парламентської слідчої комісії Олександр Жир, що завжди відкрито опонував президенту. Френча з знайшов газетяр Сергій Кичигін, чий тижневик "2000" з самого початку проводить власне розслідування найгучнішого політичного скандалу України і чия позиція відносно Леоніда Кучми в очах опозиції набагато стриманіша.

СИНХРОН: Сергій КИЧИГІН, головний редактор тижневика "2000": "Осенью, в сентябре – в октябре, когда в этой ситуации с Ираком вот это напряжение достигли пика. Когда американцы вот-вот обещали покарать Хусейна, вдруг они заговорили и об этой пленки, аутентичности, и о возможности поставки оружия в Ирак. Я думаю, лишь для того, чтобы не Украину даже может быть, наказать, а дать еще раз доказательство того, что Ирак опасен и агрессивен".

РЕПОРТАЖ: Цифровий монтаж розрізнити практично неможливо, – зазначено у звіті доктора Френча, відтак, коли кажуть, що ознак монтажу немає, це зовсім не свідчить, що змін не було в принципі. Також піддається сумніву оригінальність наданих Кенігу плівок, – мовляв, оригінали могли бути записані в інофірму форматі. А потім відредаговані для стандарту такої "Тошиби", яку використовував майор Мельниченко.

СИНХРОН: Джеймс ШЕРР, експерт Центру дослідження конфліктів Королівської військової академії Сенджертс: "Якщо Ви використовуєте такий пристрій виробництва "Тошиби", і з цим рекордером ви використовуєте отаку плату пам’яті. І всі файли у цифровому форматі, їх неможливо стиснути. Цифрова інформація дуже...якби сказати точніше, вам треба багато простору, щоб записати повну і високу якість. Визначити зміни майже неможливо".

РЕПОРТАЖ: Сам же майор Мельниченко, окрім експертизи Кеніга, має на руках один, але вагомий козир: підтвердження ФБР автентичності записаної розмови президента із Валерієм Малєвим. У вчорашньому інтерв’ю тижневику "Дзеркало тижня" це підтвердив Посол США в Україні Карлос Паскуаль. Вашингтон взагалі не хоче розпочинати з Києвом дискусію щодо правильності тих чи інших експертиз. І це – невтішний сигнал про прийняття принципового рішення.

СИНХРОН: Джеймс ШЕРР, експерт Центру дослідження конфліктів Королівської військової академії Сенджертс: "Ми не хочемо більше дискутувати навколо плівок. Що трапилося – те трапилося. І має бути наступна частина. Були висновки експертів, я взагалі не хочу критикувати будь-які експертні висновки. Ми маємо бути впевнені, що нічого не повториться знову. Україна має демонструвати, що декларації, наміри і поведінка послідовні".

РЕПОРТАЖ: Попри дійсно важливі результати роботи англійських фахівців, влаштовувати змаганні експертиз навряд чи було б корисно для пошуку істини. Принаймні обидві сторони конфлікту кажуть про це як про головну свою мету.


"Подробности", "Інтер"

СТУДІЯ: На минувшей неделе так и не были обнародованы выводы американских и британских экспертов, проверявших информацию о возможности продажи в Ирак украинских "Кольчуг". Правда посол США в Украине Карлос Паскуаль, в интервью еженедельнику "Зеркало недели" сообщил, что в связи с пленками Мельниченко, на которых собственно и базировались обвинения американцев, никаких юридических процедур Соединенные Штаты начинать не будут. Правда и предоставлять техническую документацию проведенной за океаном экспертизы Вашингтон тоже не собирается. Впрочем, результаты анализа вызывают сомнение не только у Киева. Напомню, МИД Украины направил США дипломатическую ноту, в которой сообщил о противоположных выводах отечественных специалистов, уверенных, что записи монтировались. На минувшей неделе в интервью украинским журналистам британский эксперт Питер Фрэнч заявил, что компания БЭК-ТЭК не имела оснований говорить о результат исследований с такой категоричностью – он проводил свое собственное исследование по заказу газеты "2000". Это сообщение показалось нам достаточно интересным. Именно поэтому мы попросили коллег предоставить фрагмент интервью, в котором Питер Фрэнч говорит о выводах американца Брюса Кенига.

СИНХРОН: Питер ФРЭНЧ, председатель Международной ассоциации судебной фонетики: "Выводы Брюса Кенига фактически разделены на 2 части. Сначала он пишет: представленный образец – пленка номер такой-то – не претерпела никаких изменений. Чуть менее категорично он заявляет – очень маленькая вероятность использования каких-либо цифровых манипуляций. Первый вывод я думаю, вообще не выдерживает критики. Как такой вывод может сделать человек, если он не носитель языка, на котором сделана запись. Даже если при нем был лингвист – специалист по фонетике. И все равно пленки можно смонтировать. Цифровой монтаж не так легко распознать. Ведь можно так смонтировать, что речь будет звучать натурально. Я думаю это разные вещи: не найти следов монтажа и заявить категорично – монтажа не было. И вообще, я думаю, что сейчас невозможно доказать аутентичность каких-либо современных цифровых записей".


"УТН-панорама", Перший національний

СТУДІЯ: Цього тижня в інтерв’ю засобам масової інформації британський судовий експерт Пітер Френч спростував висновки американської фірми БЕК-ТЕК про автентичність плівок майора Мельниченка, на які неодноразово посилалася українська опозиція. На думку британського експерта, не жодних підстав стверджувати, що запис було зроблено за допомогою цифрового магнітофона "Toshiba" як переконує всіх майор Мельниченко. Пітер Френч каже, що запис спокійно міг бути зроблений в якомусь іншому форматі, потім його могли відреагувати на комп’ютері і лише згодом прокрутити та записати на той магнітофон "Toshiba", який нібито представив колишній майор президентської охорони. Цього тижня генеральний прокурор України повернувся зі Сполучених Штатів Америки.

РЕПОРТАЖ: Автор – Ольга ЧЕРВАКОВА. За словами генпрокурор, під час візиту до Америки, йому вдалося переконати офіційних осіб, що закиди на адресу України в продажу "Кольчуг" безпідставні. Про це він говорив також, виступаючи в прямому ефірі однієї з радіостанцій та в інтерв’ю провідному часопису "Вашингтон Таймс", яке опублікували поряд з інтерв’ю американського президента Буша.

СИНХРОН: Святослав ПІСКУН, генеральний прокурор України: "Я розповів американським юристам про те, якими засобами і методами ми проводили перевірку, і вони мене зрозуміли, що Генеральна прокуратура вичерпала всі можливі їй надані законом можливості для цього. І ми з’ясували, що такої продажі не було з території України. Крапка".

РЕПОРТАЖ: Утім, зі Сполучених Штатів Піскун так і не привіз відповіді на прохання надати Україні оригінали чи бодай нотаріально завірені копії розмов з плівок Мельниченка, де йдеться про радарні системи "Кольчуга". Дві попередні експертизи плівок, нагадаємо, дали протилежні результати: американська визнала їх автентичними, а українська – монтованими. Генпрокуратура хотіла провести третю, залучивши фахівців Німеччини та Росії. США відповіли: вони проти створення спільної експертної групи з українцями, бо не вважає це питання правовим, і, взагалі, Америка аж ніяк не зацікавлена змагатися з українською стороною в експертизах. "Ми вважаємо запис автентичним і не бачимо ніякої необхідності в проведенні додаткових досліджень. Ми не хочемо йти геть від суті питання і вступати в суперечку на тему, що думають кожні експерти, а що думають інші. Відверто кажучи, ми упевненні у своєму знанні. Посол США в Україні Карлос Паскуаль з інтерв’ю газеті "Дзеркало тижня" 26 вересня 2002 року". За словами Паскуаля, експертизу плівок проводили в електронній лабораторії ФБР – одній з найкращих у світі. Американці й далі впевненні в автентичності записів – їхня експертиза аналізувала оригінал, а не копію, і вони мали пристрій, яким записував Мельниченко. Натомість Пітер Френч – британський експерт і глава Міжнародної асоціації судової фонетики, спростовує ці висновки. На його думку, нема ніяких підстав твердити, що оригінали записів було зроблено саме "Тошибою" майора. Їх могли зробити в іншому форматі, а потім відредагувати для "Тошиби".

СИНХРОН: Пітер ФРЕНЧ, британський експерт ів глава Міжнародної асоціації судової фонетики: "Ці висновки не можуть бути доведені в тій формі, в якій їх подано. Нема ніяких підстав стверджувати, що оригінали цих плівок було зроблено за допомогою запису вального пристрою "Toshiba". Цілком можливо, що їх повністю зроблено зовсім в іншому форматі, потім відредаговано в цифровому форматі і записано на обладнанні "Toshiba".

РЕПОРТАЖ: Поки експерти сперечаються чи є розмови з плівок достовірними – сама фонотека Мельниченка залишається в Сполучених Штатах. Що вона містить, окрім розмов про "Кольчуги" і Гонгадзе, поки не знає ніхто. Законники побоюються, що плівки не лише монтують, а й редагують. До припущень, що Сполученим Штатам вони потрібні як зручний засіб тиску на Україну, один крок. Щоб уникнути дальших махінацій з плівками, генеральний прокурор України намагається отримати оригінали.

СИНХРОН: Святослав ПІСКУН, генеральний прокурор України: "Знаєте для чого ми це попросили? Для того, щоб завтра не виникло якоїсь нової деталі в цих записах. Що, наприклад, і не "Кольчуга", а буде якась ще там риба чи ще якась продана завтра вдруг появляться записи. Тому треба мати оригінали або завірені копії. Ви працюєте, і ми працюємо".

РЕПОРТАЖ: На думку Святослава Піскуна, з’ясувати хто стоїть за Мельниченком допоможе розкриття вбивства Гонгадзе. Наступного тижня в Україну прибудуть американські слідчі, щоб допомогти українським колегам розслідувати цей резонансний злочин. Американці будуть консультувати з усіх версій слідства, – повідомив генпрокурор. Нагадаємо, що саме Піскун уперше заявив про існування політичної версії, спростувавши низку торішніх заяв керівників МВС щодо випадкового характеру цієї смерті. У Сполучених Штатах Піскун зустрічався із Мирославою Гонгадзе. Він назвав цю зустріч дуже корисною. Про що вони розмовляли – наразі невідомо.

"Факти", ICTV

СТУДІЯ: Сенсаційну інформацію оприлюднили провідні британські експерти з аудіозаписів. Вони твердять, що висновки американської компанії "Бек Тек" про автентичність записів майора Мельниченка – недоказові. Глава Міжнародної асоціації судової фонетики Пітер Френч із колегами проаналізував дослідження американця Брюса Кеніга, – британські фахівці переконані, що в компанії "Бек Тек" немає достатніх підстав заявляти, що надані колишнім майором Держохорони записи справжні і ніколи не монтувалися. Нагадаю, українські експерти теж неодноразово наголошували на неможливості встановлення автентичності фонограм, наданих американцям майором Мельниченком. Про це йшлося і в Ноті Міністерства закордонних справ України Держдепартаменту США, переданій 11 жовтня. Таким чином, дослідження британця Пітера Френча ставлять під сумнів і звинувачення України в продажеві Іраку радарних систем "Кольчуга".

СИНХРОН: Пітер ФРЕНЧ, голова Міжнародної асоціації судової фонетики: "Я намагався з’ясувати, яку частину записів вивчав містер Кеніг. Ми робили це разом із людиною, для якої українська мова – рідна. Однак нам було вельми важко зрозуміти, з якої саме частини записів містер Кеніг зробив висновки про їх автентичність".


Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования