Одне з ключових питань будь-якої виборчої кампанії це її фінансування. У 2008-му році з метою здобути Білий дім Барак Обама зібрав і витратив майже 750 мільйонів доларів США. Кожну виборчу кампанію республіканці та демократи ідуть в народ, намагаючись зібрати якомога більше коштів для проведення своїх політичних кампаній. У 1992-му році сума зібраних обома партіями грошей склала 135 мільйонів доларів. Та вже через 16 років у 2008-му ця сума збільшилась у понад десять разів і склала майже два мільярди доларів. На що ж ідуть ці гроші, пояснює Браян Дарлінг з Фундації Спадщина:
"Мільйони доларів ідуть на теле- та радіорекламу. Великі витрати складають подорожі містами та організація зустрічей з виборцями, як також фінансування штабів кандидатів. Все це вимагає значних коштів".
У США, кошти, які кандидати збирають та витрачають під час кампанії, чітко врегульовані законами та контрольовані спеціальним державним агентством. У 1970-му році Конгрес створив Федеральну виборчу комісію завданням якої є забезпечення прозорості під час збору та витрат коштів під час політичних кампаній.
"Про все, що кандидати та політичні партії роблять у нашій політичній системі, вони звітують перед Федеральною виборчою комісією. Ця інформація майже миттєво стає доступною громадськості через наш веб-сайт", - каже Сінтія Бовурлі голова Федеральної виборчої комісії США.
На сьогодні американці індивідуально можуть вкласти у кампанію свого кандидата не більше двох з половиною тисяч доларів. Організація може зробити вдвічі більший внесок п’ять тисяч доларів. Окрім зібраних коштів кандидати можуть також скористатися так званим громадським виборчим фондом, який виділяється з державного бюджету. Але щоб отримати бюджетне фінансування кандидат мусить дотримуватися обмежень щодо того, скільки грошей він може зібрати з приватних джерел. Можливо саме тому у 2012-му році жоден кандидат чи політична партія не взяла жодної копійки від держави на проведення кампанії.
Цьогорічна президентська кампанія, втім, має ще одну серйозну відмінність від попередніх у контексті її фінансування. У 2010-му році Верховний суд США ухвалив рішення за яким громадські групи - так звані Комітети політичної дії - можуть без обмежень збирати та витрачати кошти в інтересах кандидатів. Політичні оглядачі висловлюють стурбування діями цих комітетів.
"Справді, їх діяльність майже неврегульована. Вони можуть збирати і витрачати необмежені суми грошей. Вони не мають жодних часових обмежень. Вони можуть говорити все що хочуть. Вони можуть прямо підтримувати одних кандидатів або виступати проти інших", - каже Давид Лівентал з видання "Політико".
Оглядачі вважають, що вибори 2012-го року можуть стати першими, коли гроші зібрані та витрачені Комітетами політичної дії можуть перевищити фонди зібрані самими кандидатів. А політичні експерти висловлюють занепокоєння, що гроші невідомого походження зібрані Комітетами політичної дії можуть вирішити долю майбутнього президентства у США.