Основана Георгием Гонгадзе в 2000 году

DW-Trend: украинцы не верят в честные выборы

Бернд Йоганн, Татьяна Сеник, Владимир Медяный _ Среда, 12 сентября 2012, 13:41
Версия для печати Комментарии 1

Майже жоден українець не вірить, що парламентські вибори наприкінці жовтня відбудуться чесно. Це засвідчили результати актуального опитування DW-Trend.

73 відсотка українців не вірять, що вибори до Верховної Ради, які мають відбутися 28 жовтня, будуть вільними й чесними, свідчать результати опитування DW-Trend в Україні. На замовлення української редакції Deutsche Welle українське відділення соціологічного інституту IFAK провело між 20 серпня й 3 вересням репрезентативне опитування серед однієї тисячі українських громадян.

Таким чином знову знайшли підтвердження глибокі скептичні настрої в Україні стосовно політики, наявність яких вже засвідчили опитування DW-Trend проведені в останні місяці. Лише 14 відсотків опитаних вважають, що вибори будуть чесними й вільними. Більше половини українців (57 відсотків) не могли назвати жодного з провідних партійних кандидатів, якому вони б довіряли як політику.

Таким чином імідж політиків в очах українців максимально погіршився. При цьому найважливішою рисою політиків респонденти вважають чесність. 55 відсотків опитаних заявили, що надають перевагу тим політичним діячам, які дотримуються даного ними слова. Далі з великим відривом ідуть такі риси, як компетентність (19 відсотків) або некорумпованість (10 відсотків).

Відсутність віри в чесні вибори та чесних політиків є причиною й того, що українські громадяни невпевнені або не визначилися, за кого вони хотіли б проголосувати під час наступних виборів. Лише 30 відсотків визнали, що підтримуватимуть ту саму партію, що й на минулих виборах. 42 відсотка не хочуть голосувати за ту партію, яку вони підтримали раніше. 18 відсотків ще не визначилися з вибором. 10 відсотків опитаних навіть невпевнені, чи взагалі прийдуть на дільниці. Серед них багато таких, хто не голосував і під час минулих виборів.

На такому тлі парламентські вибори, якщо вони відбудуться чесно й вільно, можуть принести ту чи іншу політичну несподіванку, оскільки дуже високою є частка виборців, які можуть змінити свої погляди. Крім того, багато виборців ще не визначилися з вибором і не знають, чи взагалі голосуватимуть.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
IP: 93.74.78.---
Юрій Бурий _ 12.09.2012 18:21
З тих, хто складає групу "Важко відповісти", майже 100% не будуть голосувати за правлячу партію. Приклад - мій сусіда, який вже двічи у власному житті на соцопитування у 2004 та 2012 році ствердно давав відповідь про "важко відповісти", не бажаючи ризикувати, бо не знав, хто насправді стояв за цимі "опитуваннями", хоча зізнавався у приватних бесідах, що ні в якому разі не буде голосувати за правлячу партію. Ходив він на вибори у 2004, був на Майдані, і збирається знов йти на вибори у жовтні.

АВТОРИЗАЦИЯ