Почему Кабмин Гончарука не так популярен, как Кабмин Гройсмана. Объясняют социологи

3940 просмотров
Четверг, 14 ноября 2019, 09:00
Евгения Близнюк
социолог, основатель и директор аналитического агентства Corestone Group и проекта Gradus

На сьогодні українська політична ситуація перебуває у режимі турбулентності: весняні президентські вибори, нещодавні вибори парламенту, численні реформи та політичні міжусобиці. Критично важливою для представників влади є відкрита комунікація з народом про свою діяльність.  Адже це напряму впливає на рівень підтримки політичних рішень з боку населення. 

У листопаді 2019 року соціологи провели аналіз медіаприсутності та основних наративів представників влади для того, щоб проаналізувати "політичний порядок денний" у динаміці. 

У дослідженні порівнювалася медіа-активність щойно призначеного Кабміну на чолі з Олексієм Гончаруком з медіадіяльністю тогорічного уряду Володимира Гройсмана.

Охоплення на ТБ розраховані на основі даних єдиної національної піпл-метричної панелі AC Nielsen, охоплення в інтернеті розраховані на підставі даних системи оцінки інтернет-охоплень CorestoneScan за період жовтня 2018 ( згадки уряду Гройсмана в медіа) та за той самий період жовтня 2019 (згадки уряду Гончарука). 

У моніторинг включені:

  1. Новинні випуски основних ТБ-каналів: 1+1, Інтер, Україна, ICTV, СТБ, 112 канал, 2+2, НТН, NewsONE, UA Перший, 5 канал, 24 канал, Прямий, ZIK, Київ. У жовтні 2018 року проаналізовано 1016 сюжетів. У жовтні 2019 року проаналізовано 897 сюжетів.
  2. Новинні сайти українського сегменту Інтернету. Загальна кількість сайтів, які аналізувалися – 2660.У жовтні 2018 року проаналізовано 62475 матеріалів. У жовтні 2019 року проаналізовано 51774 матеріалів.

У вересні до нового уряду у медіа був чималий інтерес, спричинений "новизною" облич міністрів та намаганням з'ясувати специфіку їхньої діяльності на посадах. 

При порівнянні вересневих та жовтневих показників медіа-охоплення уряду Гончарука бачимо зниження інтересу ЗМІ до діяльності представників нового уряду. 

За вересень 2019 року медіа-охоплення Кабміну Гончарука становило 532 млн контактів, а у жовтні – вже 368,4 млн контактів.

Рівень інтересу до окремих міністрів залежить не лише від інформаційних приводів у ЗМІ, які стосуються їхньої діяльності, а й від рівня займаної посади. Прем'єр Олексій Гончарук має найбільше медіа-охоплення серед усіх міністрів нового уряду.

         Загальне медіа-охоплення Кабміну Гончарука нижче за загальне медійне охоплення попереднього уряду, Гройсмана: 368,4 млн контактів проти 492,6 млн контактів. 

Переважання обсягів медійного охоплення у нового уряду, порівняно з попереднім, спостерігається лише в інтернеті. 

За жовтень 2019 інтернет-охоплення уряду Гончарука становило 66,9 млн контактів проти 61,6 млн контактів, які мав уряд Гройсмана у жовтні 2018 року. 

Водночас телевізійне медіа-охоплення Кабміну Гончарука у жовтні 2019 становило 301,5 млн контактів проти 431 млн контактів уряду Гройсмана у жовтні 2018. 

 
 
клікніть на зображенні, щоб відкрити у більшому форматі

Міністри нового уряду, які популярніші у медіа, ніж попередники: 

Основна причина: перевага у медійному охопленні Оржеля обґрунтовується його залученістю до переговорів щодо транзиту газу на міжнародній арені, зокрема участю у тристоронніх перемовинах у Брюсселі. 

Основна причина: більше охоплення Дубілета пов'язане з активним піаром у соцмережах, згадках у ЗМІ відмови від трудових книжок та скороченням штатів держслужбовців районних держадміністрацій. 

  • Віце-прем'єр з євроінтеграції. Різниця у 6 разів: Іванна Климпуш-Цинцадзе – 1,8 млн контактів, Дмитро Кулеба – 11,3 млн контактів. 

Основна причина: віце-прем'єр із питань євроінтеграції Кулеба активно коментував питання відносин України і НАТО. Також його ім'я згадували у контексті візиту Столтенберга в Україну.

  • Мінкульт. Варто зазначити, що на сьогодні Володимир Бородянський представляє об'єднане міністерство. Тому для порівняння з минулим Кабміном ми поєднали охоплення В'ячеслава Кириленка, Євгена Нищука та Ігоря Жданова, яке в сумі становить 16,3 млн із охопленням Володимира Бородянського – 28 млн. Різниця становить 1,7 раз. 

Основна причина: за жовтень 2019 Володимир Бородянський увійшов до п'ятірки міністрів з найвищими показниками медійного охоплення. Високий рівень медіа-охоплення пов'язаний із його реакцією на виступ хору імені Верьовки у шоу "Квартал 95" з піснею про спалений  будинок Валерії Гонтарєвої. 

  • Мінекономіки. Різниця майже у 2 рази: Степан Кубів – 14,7 млн контактів, Тимофій Милованов – 26,9 млн контактів.

Основна причина: високий рівень охоплення Тимофія Милованова пов'язаний із його реакцією на виступ шоу "Квартал 95" про згорілий будинок Валерії Гонтарєвої та подальшою суперечкою щодо цього з Ігорем Коломойським

Також у медіапросторі активно обговорювали коментарі Милованова щодо співпраці України з МВФ

 
клікніть на зображенні, щоб відкрити у більшому форматі

Міністри нинішнього уряду, показники яких менші за показники попередників: 

  • Прем'єр-міністр: Охоплення Олексія Гончарука на 76,5 млн котактів менше за охоплення Володимира Гройсмана. Володимир Гройсман – 192,7 млн контактів, Олексій Гончарук – 116,2 млн контактів. 

Основна причина: більший показник Володимира Гройсмана пов'язаний із великою кількістю його коментарів щодо ціни на газ, увімкнення гарячої води киянам та вражень від візиту в Україну робота Софії. 

Основними акцентами у медійному полі Олексія Гончарука стали його коментарі щодо опалювального сезону та зміни голови НАЗК. Також у ЗМІ обговорювали специфіку проведення дозвілля прем'єром та відвідини ним музичних концертів.

Реклама:

  • Міністерство закордонних справ України (МЗС). Охоплення згадок про Вадима Пристайка на 10,3 млн контактів менше, ніж охоплення згадок про Павла Клімкіна (56,5 млн контактів проти 66,8 млн контактів).

Основна причина: у жовтні 2018 Павло Клімкін активно висловлювався щодо відносин України й Угорщини, зокрема щодо блокування Угорщиною комісії Україна-НАТО та видачі угорських паспортів на Закарпатті. 

  • Міністерство внутрішніх справ України (МВС). Арсен Аваков у жовтні 2019 має на 10, 8 млн менше контактів, ніж у жовтні 2018 року (16,7 млн контактів проти 27,5).

Основна причина: робочий візит Авакова до Австралії та затримання групи рейдерів у Хмельницькій області у жовтні 2018. 

Основна причина: звільнення Степана Полторака з військової служби, яке відбулося у жовтні 2018, що викликало підвищений інтерес ЗМІ до міністра у цей період. 

  • Мінсоцполітики. Різниця більше ніж 12 разів: Андрій Рева – 18,1 млн контактів, Юлія Соколовська – 1,4 млн контактів.

Основна причина: Юлія Соколовська наразі є одним із найменш обговорюваних у медіаполі міністрів. У період жовтня 2018 Андрій Рева активно висловлювався щодо тарифів на тепло та гарячу воду, а також надання субсидій тим, хто перебував за кордоном, що посилило рівень його медійного охоплення. 

Основна причина: обидва міністри мають невисокі показники у рейтингу за охопленням у ЗМІ. Більша кількість контактів щодо новин про Павла Петренка пов'язана із розслідуванням справи НАБУ проти нього.  

  • Мінрегіон. Показник Альони Бабак на 4,4 млн контактів менший за показник Геннадія Зубка. Геннадій Зубко – 13,5 млн контактів, Альона Бабак – 9,1 млн контактів. 

Основна причина: більше охоплення Геннадія Зубка пов'язане з обговоренням у ЗМІ встановлення нових правил функціонування програми "Доступне житло"

  • Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ). Зоряна Скалецька за охопленням має показники у 6 разів менші, ніж Уляна Супрун. Уляна Супрун – 38,5 млн контактів, Зоряна Скалецька – 6 млн контактів. 

Основна причина: більше охоплення Уляна Супрун обґрунтовується тим, що у жовтні 2018 комітет ВР підтримав її звільнення з міністерської посади. Також у той період Уляна Супрун займалася розвінчуванням міфів щодо лікування сезонних вірусних захворювань, що також обговорювалось у медійному просторі.

  • Міністерство освіти і науки України (МОН). Показник Ганни Новосад на 7,1 млн контактів менший, ніж у Лілії Гриневич. Лілія Гриневич – 16,4 млн контактів. Ганна Новосад – 9,3 млн контактів. 

Основна причина: заяви Лілії Гриневич про підвищення заробітної плати вчителям та впровадження інтернатури для вчителів.

 
клікніть на зображенні, щоб відкрити у більшому форматі

Без особливих відмінностей: 

Основні акценти медіаполя Владислава Криклія пов'язані з поверненням Укрзалізниці під управління міністерства та заявами про можливість впровадження платних доріг в Україні. 

У період жовтня 2018 у медіаполі Володимира Омеляна найбільше обговорювали у зв'язку з його заявою про політичну діяльність після роботи на посаді міністра та фінансування аеропорту в Дніпрі. 

Що дає медійність у першу чергу самому Кабміну? Обізнаність людей у їхній діяльності та результатах. І, як наслідок, довіру та підтримку представникам влади. 

При цьому надзвичайно важливою стає комунікація, коли йдеться про непопулярні реформи, які анонсовані новим складом Кабінету міністрів. І в цьому контексті, безумовно, обсяг охоплення аудиторії набуває критичного значення.  

Євгенія Близнюк, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)