Украина вне мыльного пузыря: война за реальность продолжается

1703 просмотра
Вторник, 02 апреля 2019, 17:54
Дмитрий КулебаDmytro Kuleba
дипломат, постоянный представитель Украины при Совете Европы

А тепер саме час вийти з нашої бульбашки і подивитися на країну крізь призму одного дослідження, яке оприлюднив Детектор-медіа наприкінці березня цього року.

Відповідно до цих даних країна не зовсім така, якою ми її у своїй бульбашці собі уявляємо.

І тенденції загрозливі, особливо щодо оцінок війни та залипання на російських медіа.

Українським медіа час схаменутися – уявлення людей про реальність у ваших руках, ви значною мірою завели їх в нинішній стан, і при цьому люди вислизають з ваших рук і відвертаються від українського наративу.

Але головне інше – усі респонденти є нашими співгромадянами, з ними треба працювати, політику щодо них потрібно корегувати, щоб ось це "Україна – єдина країна" залишалося реальністю.

Війна за реальність триває. І ми маємо воювати жорстко, але розумно, спираючись на чітке розуміння реальності. Емоційна бравада, сліпота і образи – це шлях до поразки.

Далі просто цитати і цифри без оцінок. Одразу попереджаю, що це дуже великі цифри. Тільки прочитайте все і знайдіть в собі сили сприйняти ці дані:

  • Якщо в лютому 2018 року 57% довіряли центральному телебаченню щодо війни на Сході України, то зараз – лише 39%. Також є тенденція до зниження частки тих, хто довіряє інформації з українських Інтернет-сайтів і соціальних мереж.
  • Відносно найвищі показники має "1+1", якому довіряють 24% жителів України. Утім, рік тому йому довіряли 35%.
  • 4% респондентів зазначили, що вони отримують інформацію про ситуацію в Україні і світі з російських телеканалів (у лютому 2018 року – 5%). Хоча, з одного боку, це значно менше, ніж українські джерела, але, з іншого боку, в абсолютному вимірі – це близько 1,3 млн громадян України.
  • Загалом, кожен п'ятий українець, який активно "черпає" інформацію з соціальних мереж, робить це з російських соціальних мереж.
  • Простежується низький інтерес до телерадіопрограм, відеоблогів, які ставлять за мету боротися з фейками, інформаційними маніпуляціями та кремлівською дезінформацією.
  • За останній рік з 52% до 48,5% зменшилася частка тих, хто вважає, що війну першими почали сепаратисти і Росія. Частка тих, хто вважає, що війну почала Україна, становить 17% (проти 15% у лютому 2018 року).

При цьому кожен третій українець (35%) "не може визначитися зі своєю думкою" щодо питання, хто першим почав війну.

  • Також за останній рік з 43% до 38% стало менше тих, хто вважає, що в Криму і "ДНР"/"ЛНР" переслідуються україномовні громадяни і патріоти. Натомість з 10% до 15,5% стало більше українців, які вважають, що в Україні переслідуються етнічні росіяни і російськомовні громадяни.
  • 49,5% вважають помилкою заборону російських телеканалів (у лютому 2018 року – 44%), правильним кроком це вважають 32% (проти 37% минулого року). Не підтримують заборону окремих російських фільмів і артистів – 55,5% (проти 53% минулого року), підтримують – 27% (проти 29%).

Реклама:
У випадку російських соціальних мереж 49% вважають такі дії помилковими (проти 46% у минулому році), вважають правильними – 29% (у лютому 2018 року – 30%).

  • Разом з цим з 33% до 38,5% зросла частка тих, хто вважає, що в Україні забагато прокремлівських пропагандистських ЗМІ.

Дмитро Кулеба

Оригінальний текст взято з Facebook-сторінки Дмитра Кулеби

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)