Даешь двухпалатный Киевсовет!

557 просмотров
Пятница, 29 декабря 2017, 08:41
Виталий БезгинVitalik Bezgin
народный депутат, политическая партия "Слуга народа", председатель подкомитета по вопросам административно-территориального устройства Комитета ВРУ по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства

Сьогодні багато обговорюють можливі зміни у виборчій системі. Нещодавно в першому читанні був проголосований Виборчий Кодекс, що може внести суттєві зміни у принцип обрання депутатів різних рівнів. Звісно, цей дискурс не міг оминути і Київ. ДемАльянс презентує власне бачення особливостей місцевих виборів у Києві в новому законі про столицю.

ЕРУ МАЖОРИТАРКИ ЧАС ЗАКІНЧИТИ

У світовій практиці мажоритарний підхід до виборів, коли депутати обираються населенням конкретних територій і несуть відповідальність перед громадою, що їх обрала, має низку успішних прикладів. 

Але в українських корумпованих реаліях засів округів гречкою вже давно став сумною українською традицією, якої дотримується велика кількість партій. Ми виступаємо проти такої практики і підтримуємо систему з відкритими списками.

ПРАЙМЕРІЗ ЯК ОБОВ’ЯЗКОВА "СПІВБЕСІДА" КАНДИДАТІВ ІЗ НАРОДОМ 

Просто сформувати і оприлюднити списки замало для прозорої і чесної взаємодії в виборами. Громадяни, обираючи кандидатів, часто навіть нічого не знають про них. 

Щоб виключити такий сценарій, обов'язковим елементом виборчої кампанії має стати праймеріз. Спочатку партія публікує свій територіальний список, в якому не зазначені місця кандидатів. Представники з цього списку беруть участь в публічних праймеріз — вони презентують власне бачення, свої ораторські та професійні якості. Після цього виборці здійснюють попереднє голосування і, як результат,  кандидати отримують місця в списку.

ПОВЕРНЕННЯ РАЙРАД

Районні ради в столиці мають бути відновлені. Абсолютно неприпустимою практикою є управління призначенцями Банкової територіями із населенням, що приблизно дорівнює населенню цілої Ісландії — близько 300 тисяч мешканців. Призначенці не несуть жодної політичної та репутаційної відповідальності перед громадою столиці, а кияни не мають реальних механізмів впливу на міську владу.

Але без змін до законодавства навіть відновлені районні ради ризикують перетворитись на "Британських Королев", що мають більш символічне значення, аніж реальну владу.

Через це ми пропонуємо впровадити механізм "двопалатної" Київради, ½ членів якої отримають свої мандати як делегати районних рад. Таким чином між громадою, районними радами та Київрадою буде прямий зв’язок. Райони зможуть напряму, через своїх представників, впливати на місцеву політику, на розгляд рішень, що торкаються районів, на фінансові питання.

МАНІПУЛЯЦІЇ З ЯВКОЮ ТРЕБА ПОДОЛАТИ

Ще однією технологією, яку часто застосовує влада для отримання позитивного виборчого результату є робота на низьку явку. 

Коли опонентами влади є партії, орієнтовані на середній та креативний клас, більш заможних та активних громадян, влада вдасться до маніпуляцій. Наприклад, на повну використовує адміністративний ресурс. А може оголосити день виборів у святковий період, коли прихильники опонентів елементарно відсутні в столиці. Існує безліч важелів, які працюють на низьку явку. 

Проти такої схеми в проекті закону про столицю ми заклали запобіжник, який передбачає, що доля делегатів кожного району в нижній палаті Київради залежить від долі виборців, що прийшли на дільниці, а не від долі усіх зареєстрованих виборців.

Ми знаємо, що дорога до ухвалення нового закону про столицю буде довгою і важкою. Ніхто з нинішньої влади не захоче так просто віддавати громаді Києва її права.

Головне слово тут мають сказати громадяни. Якщо не встановити справедливу та прозору систему виборів до Київради, громаду Києва ніколи не почують. А обличчя, які ігнорують місцеві ініціативи та громадську думку, залишатимуться незмінними.

Член Правління партії ДемАльянс Віталій Безгін

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)