"Товарищ москаль" и герои Авдеевки: информационный портрет самого душевного Дня Независимости

4474 просмотра
Понедельник, 29 августа 2016, 11:01
Артем ЗахарченкоАртем Захарченко
глава аналитического департамента Центра контент-анализа

Свята й пам'ятні дати – це хороший інформаційний ресурс для Петра Порошенка. Адже нинішній президент уміє до них підготуватися і використати для поліпшення свого іміджу, який останнім часом все більше страждає у кризових політичних ситуаціях.

Нашуміла цитата з Маяковського, сказана під час параду на честь дня Незалежності, залучила учетверо більшу увагу медіа, ніж більшість його звичайних промов – скажімо, проголошена 22 липня: "Україна пройшла свою пустелю за 23 роки, і без Мойсея".

Як показує моніторинг сервісу PlusOne Analytics, саме президент найбільше "засвітився" в інтернет-виданнях під час останніх свят. І майже всі згадки були позитивними або нейтральними для нього.

Президент включився у дискусію про доцільність параду, зокрема, заявив, що "Це – демонстрація того, що нам є, чим і як захистити мир і спокій нашої держави і народу". Медіа транслювали цю тезу набагато активніше, ніж закиди критиків – Семена Семенченка, Сергія Гайдая чи інших, менш відомих лідерів думок.

У той же час дискусія про якість дорожнього покриття та подряпини від танків на ньому – у медіа відтворювалася слабко, і точилася в основному в соціальних мережах.

Опозиційні видання спробували розкрутити тезу про "шалені пробки", що утворилися через репетиції параду. Проте ця тема не вихлюпнулася за межі їхнього інформаційного "гетто": більшість видань подавали інформацію про обмеження руху без оціночних суджень – як і належить журналістам.

Про "Ходу нескорених" як альтернативу основному параду згадували нечасто, зазвичай лише одним абзацом або фото в загальному репортажі з Хрещатику: це теж може свідчити про те, що люди не шукають заміни офіційному сприйняттю свята від діючої влади.

Марш нескорених. Київ, День Незалежності

Можна стверджувати, що українцям ніщо не затьмарило свята: у соцмережах раз-по-раз писали, що цього разу воно вийшло найбільш душевним за всі роки. Аудиторія з радістю реагувала на будь-які інформприводи щодо Незалежності.

Побачивши це, ЗМІ з готовністю публікували якісні промо-ролики і мотиваційні матеріали на цю тему, навіть якщо ці матеріали піарили якусь політичну силу або установу.

У результаті, вони отримали притік відвідувачів, а творці роликів – розголос.

Так само добре "пішли" новини про українські акції в окупованому Донбасі, як-от розкидання листівок, вмикання гімну у Донецьку, привітання бійців з Авдіївської промзони тощо – повідомлення про це з 23 серпня абсолютно витіснили в медіа погані новини про підготовку терактів або обстріли.

До речі, саме завдяки цьому привітанню почалося позиціонування на широку публіку "героїв Авдіївки" як самостійного явища, на зразок "кіборгів".

Можливо, ми про них ще не раз почуємо.

 
натисніть для збільшення

Для підрахунку використано базу із близько 2 тисяч українських та регіональних інтернет-медіа.

Артем Захарченко, спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)