Провокация "юристов" против Медведчука построена на перекручивании факто

9394 просмотра
Четверг, 25 августа 2016, 14:24
Александр Мошинский
представитель Виктора Медведчука в правовых вопросах

Видання "Українська правда" оприлюднило матеріал двох юристів — Романа Титикало і Іллі Костіна, які скромно іменують себе "Ми — українська адвокатура". Вони намагаються використати матеріали "справи Стуса", але, власне кажучи, присвячена стаття не українському поету та дисидентові, а його адвокату — Віктору Медведчуку. 

Матеріал, витриманий у "політично вірній" чорно-білій стилістиці, з юридичної точки зору є повною нісенітницею.

Нагадаємо: 14 травня 1980 року Василь Стус був вдруге заарештований у зв'язку з обвинуваченням за ч. 2 ст. 62 КК УРСР. Засуджений до 10 років позбавлення волі та 5 років заслання.

Вже 18 липня 1990 року прокурор Української РСР Потебенько М. О.  вніс протест на це рішення, який згодом був задовільнений. В ньому прокурор зазначив, що Стус "публічних закликів до насильницького повалення, підриву чи послаблення Радянської влади він не допускав".

Але в цьому Василя Стуса ніхто і не звинувачував!  

Бо це відповідно до Закону УРСР від 28.10.1989 диспозиція статті 62 була змінена з "антирадянська агітація та пропаганда" на "заклики до насильницького повалення або зміни радянського державного та суспільного ладу". Саме в антирадянській пропаганді Стуса й звинувачували у 1980-му. І матеріали справи свідчать про антирадянську позицію Стуса, якої він і не приховував навіть під час процесу.

Але автори матеріалу не згадують про внесення у 1989 році зміни до статті 62 КК — тому, що абсолютно не обізнані у цій темі, або через політичне замовлення, яке вимагає необ’єктивного висвітлення подій того часу і приниження гідності, честі та ділової репутації Віктора Медведчука.

Останнє є більш ймовірним, оскільки в своєму відеозверненні 2012 року Віктор Медведчук згадує про закон щодо внесення змін у статтю 62 КК УРСР 1989 року. Тобто Титикало і Костін цинічно ігнорують очевидні факти для досягнення політичних цілей. Те ж саме стосується і відвертого небажання авторів процитувати відповідні норми радянського законодавства щодо залучення "міжнародних адвокатів", яких вимагав Стус.

Щодо об’єктивної оцінки вини Стуса, то варто процитувати ще одного дисидента — Левка Лук’яненка, якого також згадують в матеріалі "УП". В одному зі своїх інтерв’ю він  говорить: "Звинувачення, висунуті проти Василя Стуса за статтею 62 у ч. 1 і 2 КК УРСР, були стовідсотково обґрунтовані. У цьому випадку потрібно відокремлювати суто юридичний підхід від логічного людського. Якщо закон писав, що антирадянською агітацією і пропагандою є певні вчинки або висловлювання, а людина чинила подібні дії, значить, це законно. І в цьому випадку не можна говорити, що радянська влада діяла незаконно. Але зараз ми не визнаємо ту законність. Та законність, власне, була незаконна, як і держава загалом".

Що стосується інших політично мотивованих закидів на адресу Віктора Медведчука, варто зазначити: вони ґрунтуються виключно на особистих думках деяких спеціалістів в галузі права того часу, що не мають юридичної сили.

Поява такого "чорного" матеріалу є не спробою вшанувати пам'ять Василя Стуса чи відновити історичну справедливість — це вже зроблено давно.

Така стаття є засобом реалізації політичного замовлення та самохизування двох "юристів", яким, з огляду на їх професійні якості, не залишається нічого іншого, крім "танців на кістках" задля власного піару. 

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Украинская правда" представит свой второй в истории рейтинг лидеров - сотню украинцев, которые делают наибольший вклад в независимость и будущее Украины.

Киев | 20 ноября
КУПИТЬ БИЛЕТЫ
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)