"Перемирие" и "затишье" в зоне АТО

134 просмотра
Пятница, 02 октября 2015, 10:08
Богдан ЧервакБогдан Червак
глава ОУН

Відвідати бійця 54-ї ОМБР Збройних сил України Сергія Олійника треба було з однієї причини. Він у поважному віці зголосився добровольцем до лав Української армії, одразу ж, коли дізнався про героїчну загибель ще одного добровольця, бійця ОУН-ЗСУ Василя Кіндрацького із яким був знайомий особисто, і про якого писала УП.

Насправді, людей, які саме з такої мотивації погоджуються взяти до рук зброю і воювати за Україну – не багато. Особливо зараз, у період між "перемир’ям" і "затишшям".

Доля одразу ж закинула Сергія на передову. Добратися до частини, яка розміщена в околицях Попасної не легко. Загалом зону АТО правильно називати "паралельним світом".

Тут усе не так, які в іншому "паралельному світі", де війни реально не має, а бойня на Донбасі уже не сприймається скрізь призму емоцій.

Правда, особливих емоцій уже немає і в зоні АТО. Натомість тут безліч блок-постів із озброєними до зубів бійцями, концентрація бойової техніки, і людей у військовій формі. А ще – зіпсутий війною донецький пейзаж із слідами вибухів і зруйнованою інфраструктурою.

Бійці виявилися охочими до розмови. Головне питання, яке мучить багатьох на "великій землі", а саме, як ставитися до затишшя на фронті, для бійців не ключове.

Натомість вони розповідають про ворожі безпілотники, які виявляють позиції ЗСУ та укріплення позицій бойовиків. Тут миром і не пахне, а тому не має про що говорити.

Натомість хлопців мучать інші теми. До яких пір вони за власні кошти купуватимуть запчастини до бойової техніки? Чому останнім часом привозять не якісну воду?

Чому не відбувається ротація і недоукомплектовується особовий склад? Чому будь-яку довідку можна отримати, фактично, з боєм?

Загалом, складається враження, що побут бійців – ось головне питання, яке реально хвилює особовий склад ЗСУ.

Окрема тема – ротація. Так, її чекають, але й бояться. Офіцери стверджують, що найгірший варіант ротації, коли під її виглядом розформують боєздатні підрозділи.

Мовляв, ми готові служити у будь-якій іншій бригаді, але своєю ротою. Не можна розпорошувати людей із бойовим досвідом. Це, однозначно, на їх думку, послабить ЗСУ.

Сергій прийшов на війну маючи опозиційні щодо влади погляди. Їх він не змінив. Але визнає, що катастрофічні і панічні настрої стосовно реального стану ЗСУ перебільшені.

Однак із посмішкою сприймає завіряння, що Українська армія за рік стала однією з найкращих у Європі і здатна легко перемогти у російсько-українській війні. Це не так, і не потрібно себе дурити. Не буде легкої перемоги.

У Сергія своє, скажемо так, специфічне ставлення до місцевого населення, зокрема його проросійської орієнтації. Однак тут, у зоні АТО, він не відчуває себе окупантом і має на це пояснення.

У Артемівську, Попасній інших містах і селах Донецької й Луганської областей присутня велика кількість українських військових, до того ж озброєних.

Місцеві їх реально бояться, а тому змушені приховувати свої сепаратистські погляди. Але коли їх звідти вивести, то буде біда.

До речі, у розташуванні роти можна дивитися українське телебачення, а тому бійці знають про всі останні резонансні події в Україні. Але… мало ними цікавляться.

Ніде не зустрічав тих, які мають намір "іти на Київ". Тут ворог номер один – Росія. А найбільше бажання – повернутися додому і зайнятися своїми справами.

Тут очікують на волонтерів, яких поменшало. І, здається, не тільки і не стільки тому, що вони привозять гуманітарну допомогу і оснащення. Їх присутність – це вияв реальної поваги і любові українців до своєї армії. Саме так це сьогодні сприймається.

Уже коли повертався до Києва, подзвонив Сергій і повідомив, що їхню роту відводять із зони АТО для доукомплектування і проведення злагодження. А також попередив, що у разі прийняття рішення про не повернення її в зону АТО писатиме рапорт у якому наполягатиме, щоб його знову відправили на фронт.

Богдан Червак, голова ОУН, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)