Требуем от депутатов принятия антикоррупционных законов!

24 просмотра
Понедельник, 01 сентября 2014, 10:00
Виктор ТаранViktor Taran
политический эксперт, кандидат наук по государственному управлению

Не зважаючи на оголошену війну з корупцією, депутати Верховної Ради не поспішають робити кроки назустріч відкритості та підзвітності громадянам.

Так, уже три сесії поспіль депутати не можуть прийняти законопроект №2012а "Про відкритість використання публічних коштів". Він пропонує радикальну відкритість фінансової інформації, яка зараз ховають за сімома печатями.

Із прийняттям закону перевірити, на що і як чиновник витратив кошти буде легше, ніж оновити статус у Facebook. Детальніше про те, навіщо цей закон, можна переглянути у відеоролику.

На практиці, закон передбачає створення он-лайн платформи, на якій буде відображена інформація про використання всіх державних коштів – починаючи від держбюджету й закінчуючи витратами комунальних підприємств.

Переглянути можна буде ціни закупівель, обсяги фінансувань, інформацію про укладені договори й навіть витрати на відрядження чиновників.

 

 

Сьогодні цей законопроект є одним із ключових у Реанімаційному пакеті реформ. Про його підтримку заявляють керівники більшості парламентських фракцій та груп.

І навіть кабмін у своєму "Плані першочергових заходів щодо подолання корупції" наголошує на необхідності ухвалення законопроекту №2012а.

Здавалось би, депутати мали би сприяти виконанню антикорупційної політики уряду. Проте перспективи прийняття цього закону лишаються більш ніж туманними.

Центр політичних студій та аналітики нагадує депутатам, що обіцянка боротьби з корупцією була в програмах кожної з парламентських партій і більшості мажоритарників. Прийшов час виконувати обіцянки.

З 2 вересня Верховна Рада VII скликання розпочинає свою заключну сесію. Це останній шанс, щоб запустити необхідні країні реформи.

Вимагаємо в депутатів Верховної Ради включити в список законопроектів, що будуть розглянуті протягом наступної сесії парламенту, закон №2012а й проголосувати його вже протягом перших тижнів вересня.

Відмову від голосування антикорупційних законів громадськість вважатиме прямою підтримкою тієї старої корупційної системи, що привела сьогодні країну на грань дефолту.

Тільки нульова толерантність до корупції може врятувати країну. У вересні депутати мають показати, що готові до неї.

Віктор Таран, спеціально для УП

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Украинская правда" представит свой второй в истории рейтинг лидеров - сотню украинцев, которые делают наибольший вклад в независимость и будущее Украины.

Киев | 20 ноября
КУПИТЬ БИЛЕТЫ
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)