Революция 3.0

88 просмотров
Воскресенье, 27 июля 2014, 11:38
Анатолий Октисюк
старший аналитик, Международный центр перспективных исследований (МЦПИ)

За останні місяці пропагандистський дискурс Москви зазнав відчутних трансформацій.

Успішно окупувавши українську територію в Криму, Володимир Путін щиро вірив, що зможе з ходу захопити Донбас і південь України.

Однак поставки терористам високотехнологічної зброї, навчені диверсанти ФСБ-ГРУ, інформаційна підтримка, великі фінансові вливання та зовнішня військова агресія не принесли очікуваних результатів. План "Новоросійська Барбаросса" провалився із тріском, а ДНР та ЛНР майже заробили статус міжнародних терористичних організацій.

Збитий міжнародний борт остаточно відкрив очі міжнародній світовій спільноті. Росія програє вже інформаційний фронт.

В умовах інформаційного вакууму меседжі про "киевскую хунту", "заговор сионистов", "истребление исконно русских на Донбассе", "распятие младенцев", "беспредел бандеровских карателей" глибоко засіли у свідомості пересічних росіян та частини мешканців Луганської і Донецької областей.

Тепер Кремлівські ідеологи запускають у широкі маси тезу про можливість соціальної революції в Україні.

Пропутінські експерти в ефірах головних телеканалів, друкованих та інтернет-ЗМІ проводять історичні аналогії, порівнюючи Лютневу та Жовтневу революції 1917 року з подіями в Україні.

У соціальних мережах проросійські користувачі охрестили майбутній бунт "Революцией справедливости".

Війна, падіння добробуту, соціальне незадоволення, відсутність реформ, розчарування – ідеальний ґрунт для збройного повстання. Лозунги про "непопулярну владу", "слабкодухого президента Порошенка, що боїться запровадити воєнний стан в країні", "владу, що злила Крим і Донбас" активно поширюються також частиною партійних та громадських еліт. Не виключено, що при російській підтримці по території України вже створюються організаційні "революційні комітети".

Гостроту внутрішніх проблем та регіональних українських протиріч чудово розуміють північні сусіди. Росія всіма силами прагне довести всьому світу, "…что на Украине государственность не состоялась…"

За таких умов завдання Кремля №1 – підірвати економіку Донбасу й створити умови для економічного колапсу в Україні.

Існує висока ймовірність того, що Росія найближчим часом запропонує перемир'я, щоб "відремонтувати" і розширити свою терористичну мережу в регіоні. Паралельно буде тривати робота щодо дестабілізації в інших регіонах, із використанням диверсій та провокацій. Путін зацікавлений у руїні на Сході України, оскільки це відволікатиме інших акторів від проблеми окупації Криму.

Революції 2004 та 2013 років були народними протестами проти правлячих режимів Леоніда Кучми та Віктора Януковича. У сучасних політичних умовах третя революція, яку задумав і хоче організувати Путін за допомогою своєї п'ятої колони, буде бунтом проти державності.

Представники влади, коаліція та "уряд камікадзе" мають затямити одну річ. Небезпека та загроза державності випливає не тільки з боку Путіна, але й від власної політичної недбалості та неспроможності проводити реформи.

Анатолій Октисюк, політичний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень "МЦПД", спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)