Легко ли быть молодым?

742 просмотра
Четверг, 24 октября 2013, 14:09
Владимир Нетребенко
председатель общественной организации "Единая Сила"

Не є секретом той факт, що половина молодих людей готові поїхати з України у пошуках кращого життя. Такий надвисокий відсоток "латентних мігрантів" пов’язаний з існуванням низки важливих соціальних проблеми, які не вирішуються ні державою, ні громадянським суспільством.

Опитавши своїх знайомих та друзів до 30-ти років, близько 40 осіб, я виокремив три проблеми, які повторювались у кожній відповіді.

Житлові проблеми – відсутність доступного житла на ринку нерухомості, вимушена необхідність орендувати непомірно дороге житло або жити з родичами.

Цікаво, що проблеми з житлом є не тільки головною причиною демографічного спаду, а і основним мотивом міграційних бажань молоді.

Алкоголізм і наркоманія на тлі неможливості реалізувати себе у професійній та сімейній сфері. Молодь, під пресом реклами та суспільних стереотипів, з року в рік все більше вживає алкогольних напоїв та наркотиків.

Абсурдна популярність гасел "Горілка – за бокс!" та "Пиво – за футбол!" підкріплюється відсутністю масового обурення громадян цими дивними твердженнями.

Стає ніяково від розуміння того, що лобісти алкогольного бізнесу намагаються нав’язати суспільству кровну спорідненість спорту та спиртних напоїв.

Найкращий варіант для цих бізнесменів – змусити суспільство думати, що спорт це не вищий прояв фізичної культури, а лише телевізійне шоу, яке потрібно дивитись за келихом пива, чи чаркою горілки.

Відсутність прозорих та зрозумілих соціальних ліфтів, моделей успішного будівництва своєї кар’єри. В Україні, поки що, немає чіткої схеми дій, що гарантували б, або давали високу ймовірність професійної успішності.

Принципи старанності, моральності, освіченості та законності, до яких підштовхує християнське суспільство кожну молоду людину, у нашій державі незатребувані.

У свою чергу, ця незатребуваність призводить до зміни парадигми виховання: або пристосовуйся до реалій системи і вчись порушувати правила для отримання високого соціального статусу. Або їдь зі своїми принципами та позицією закордон.

Чи можна вирішити ці три основні проблеми в Україні?

Потенційно, звісно, так, але на практиці це пов’язано з необхідністю протистояти могутнім ворогам-патронам. Очевидно, що кожну наступну "драконячу голову" в нижченаведеному переліку здобути важче, ніж попередню.

Патрон житлової проблеми молоді – це корумпована та недалекоглядна держава, яка всіма силами блокує проекти будівництва економного житла у обласних центрах, та, найголовніше, в Києві.

Чи можна здолати цього ворога молоді? Так, можна. Для цього потрібно акцентувати увагу влади на житловій проблемі і почати виконання проектів з будівництва соціального житла, про які експерти будівельного ринку говорять вже не перший рік.

Патрони алкоголізму та наркоманії – це олігархи-виробники тютюнових та алкогольних напоїв, а також криміналітет, який займається виготовленням та продажем наркотичних засобів.

Чи можна перемогти цього ворога молоді? Звісно можна… і для цього не потрібно йти на барикади і проводити революційні мітинги. Достатньо законодавчо заборонити будь-яку рекламу тютюнових та алкогольних виробів, включаючи PR-акції, а також змусити правоохоронні органи виконувати свої прямі обов’язки.

Тут є простір для дискусії, адже одразу частина читачів скаже, що виробники сигарет та пива є спортивними спонсорами, і якщо заборонити їм рекламуватися на спортивних заходах, то вони перестануть їх фінансувати взагалі.

На це ймовірне зауваження можна відповісти наступним чином: виробники цигарок та алкогольних напоїв і так повинні сплачувати додаткові податки за те, що вони виробляють продукцію, котра нищить здоров’я людини.

Ці додаткові "цільові" податки можна направити саме на розвиток спортивної інфраструктури у країні.

Таким чином, для знищення другого ворога української молоді потрібно те саме, що і для перемоги над першим – політична воля державних керманичем.

Патрон неможливості реалізації молоді в Україні – дух тотальної корупції та система вертикальної соціальної мобільності, яку можна назвати "мажорством". Це найстрашніший ворог української молоді, якого набагато складніше перемогти, ніж двох попередніх.

Для того, щоб побороти алкоголізм та наркоманію, а також вирішити житлову проблему, достатньо низки вольових політичних рішень.

Створення можливостей реалізації української молоді вимагає не тільки рішучих політичних дій, але і зміни всієї системи цінностей у країні, визначення реальних пріоритетів розвитку держави.

"Мажорства", як соціального феномену, теж можна позбутися лише завдяки новій якості культури, титанічними зусиллями суспільства, витраченим на знищення елементів станового права.

Рівність людей походить від принципів гідності, а "мажорство" заперечує цю християнську істину, спотворюючи обличчя України та зводячи ідол грошей і блату.

Для перемоги над першими двома ворогами української молоді достатньо рішучого політичного лідера, для перемоги над третім – потрібен якісно новий політичний клас.

Саме тому, програмою мінімум для молодіжних громадських організацій в Україні, партій, які декларують своє прагнення розвивати молодь і реалізовувати молодіжні ініціативи, та всіх небайдужих людей, має стати поборення індустрії залежності і реалізація програм будівництва дешевого житла.

Якщо зможемо зробити цей перший крок і відстояти інтереси української молоді, то знайдемо спосіб вирішення головної проблеми – створення рівних можливостей для реалізації нового покоління в Україні.

Володимир Нетребенко, голова громадської організації "Єдина Сила", для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)