Чиновники отталкивают крупные компании от добычи сланцевого газа
Створюється враження, що нинішні можновладці навмисне своїми діями відштовхують провідні компанії від геологорозвідки й можливого видобутку в Україні так званого сланцевого газу.
Саме такі висновки можна зробити, аналізуючи критику Угоди про розподіл продукції з компанією Шел і місцевої фірми сумнівної репутації, якій начебто доручено співпрацювати з компанією Шел на сході України.
Ще гірша ситуація склалася на Західній Україні.
Зокрема, і президент Віктор Янукович, і уряд в особі міністра енергетики й вугільної промисловості Едуарда Ставицького, і місцева влада знехтували інтересами як Івано-Франківської громади, так і України загалом, коли 20 серпня 2013-го року, під час сесії облради не знайшли потрібних аргументів на користь геологорозвідки та видобутку сланцевого газу на родовищі Олеське за участю компанії Шеврон.
Аналогічного рішення можна очікувати й від Львівської облради. Адже на Львівщині, як і на Івано-Франківщині, робота з місцевим населенням також звелася до формальностей.
Ніяких висновків зі згаданої слушної критики ситуації довкола видобутку сланцевого газу за участю компанії Шел і непрозорості місцевої фірми, на жаль, не було зроблено.
Таким чином, у цілому потрібний для держави проект поставлено під сумнів.
Нема жодного сумніву в тому, що Івано-Франківська облрада, так само, як і інші облради на Галичині, керуються українськими державними інтересами. Але вони насамперед керуються й інтересами місцевого населення й природи.
А влада поставилася до цих інтересів не серйозно: належним чином не працювали з місцевим населенням, не запевнила в безпечності запропонованих технологій, не показали переваг енергетичної незалежності тощо.
Фактично те, що мали робити фахівці від влади – робили їхні опоненти. І саме вони добилися успіху.
Адже ігнорації від влади на Західній Україні не сприймають. Бо добре ще збереглося в пам'яті, як центральна й місцева окупаційні влади нехтували інтересами громади й України.
Богдан Соколовський, спеціально для УП