Как работала Рада накануне нового года

30 просмотров
Четверг, 27 декабря 2012, 09:17
Виктор ТаранViktor Taran
политический эксперт, кандидат наук по государственному управлению

25 грудня відбулося останнє у 2012 засідання Верховної Ради України, метою якого було справедливо розподілити новорічні подарунки між партіями парламенту VII скликання – комітети. В цей же день окреслилися основні тренди роботи нового парламенту у новому році: прогули, безсоромне нехтування законодавством та ротація "корупціонерів".

ФРАКЦІЯ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ПРОДОВЖУЄ ГОЛОСУВАТИ НЕПЕРСОНАЛЬНО

Як зафіксовано у фотоматеріалах ЧЕСНО, на ранковому засіданні останнього в цьому році робочого дня член фракції Партії регіонів Віталій Калюжний голосував за своїх колег по фракції Євгенія Геллєра та Володимира Малишева. Всі троє народних депутатів вже порушували принцип персонального голосування у Верховній раді VII скликання.

 

Також картки народних депутатів Віталія Хомутинніка та Геннадія Васильєва в руках іншого народного депутата і можливо були використані під час голосування з порушенням Конституції.

До того ж, за словами Голови ВРУ Володимира Рибака та даними письмової реєстрації, на засіданні з причини хвороби був відсутній, зокрема, народний депутат з фракції Партії регіонів Станіслав Скубашевський. Тим не менше, його картка була зареєстрована за допомогою електронної системи та брала участь у голосуванні, що може свідчити про те, що народний депутат передав свою картку іншому члену парламенту.

КОРУПЦІОНЕРИ ЗАМІНИЛИ КОРУПЦІОНЕРІВ

У зв’язку з призначенням п’яти депутатів-регіоналів до складу Кабінету Міністрів, а саме Леоніда Кожари, Ігоря Прасолова, Дмитра Табачника, Олександра Лавриновича та Павла Лебедєва, вказані депутати, відповідно до ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" (п.1, ч.1, ст.7) та п. 1 ч. 1 статті 3 ЗУ "Про статус народного депутата України", зобов’язані скласти мандати.

Водночас, на ранок 25 грудня у парламенті були зареєстровані лише 4 проекти постанови щодо припинення депутатських повноважень на основі особистих заяв депутатів. Новопризначений міністр оборони, Павло Лебедєв, очевидно, відповідну заяву не подав, чим порушив антикорупційне законодавство щодо сумісництва посад.

Варто зауважити, що всі новоспечені урядовці є не доброчесними за оцінкою ЧЕСНО, і лише щодо одного з них, Леоніда Кожари, причетності до корупції Рухом не виявлено.

За результатами голосування, єдиний, кому не пощастило позбутись депутатського значка до Нового року виявився Ігор Прасолов: постанова щодо позбавлення його мандату три рази зазнавала невдач. При цьому, за неї не голосувала навіть опозиція. Натомість, Леонід Кожара, Дмитро Табачник та Олександр Лавринович офіційно вже не є нардепами.

Наступними у списку регіонів ідуть Юрій ПоляченкоОлександр ЗацЮрій Благодир. Іван Мирний та Олександр Козуб потраплять до парламенту у випадку, якщо народні депутати Ігор Прасолов та Павло Лебедєв втратять мандати.Серед п’яти нових потенційних депутатів лише Юрій Благодир не порушував жодногоз критеріїв ЧЕСНО. Всі решта, крім Олександра Козуба, є порушниками критерію"Причетність до корупції", а Олександр Зац та Іван Мирний ще й порушували принципи особистого голосування та відвідування у минулій Раді.

Крім того, на сьогоднішньому засіданні склали депутатську присягу комуніст Євген Мармазов, якого Володимир Рибак відразу оголосив відсутнім по причині хвороби, та регіонал Василь Поляков, який замінив Миколу Азарова. Обидва новоспечені депутати є порушниками критеріїв ЧЕСНО.

РОЗПОДІЛ КОМІТЕТІВ: ЛИСИЦІ СТЕРЕГТИМУТЬ КУРЕЙ

В останній робочій день Верховна Рада також затвердила розподіл комітетів, більшість з яких - 13 очолили регіонали, 9 відійшло до Батьківщини, один Свободі, два КПУ та 3 фракції УДАРу.

Варто відзначити, що представники Партії регіонів з-поміж іншого очолили ключові економічні та правові комітети (бюджетний комітетз питань податкової та митної політикиз питань промислової та інвестиційної політикиз питань фінансів і банківської діяльності та з питань транспорту і зв'язку, а також з питань верховенства права та правосуддя та з питань правової політики).

Цікавим є той факт, що комітет з питань верховенства права та правосуддя очолив Сергій Ківаловякий відповідно до оцінки Руху Чесно, є порушником п’яти критеріїв доброчесності з шести, зокрема і порушення прав і свобод людини та причетності до корупційних дій.

Колишній бютівець, а нині регіонал Валерій Писаренко, який очолив комітет з питань правової політики, як і його колега, не відповідає п’яти критеріям Чесно, серед яких є причетність до корупційних дій та непрозорість задекларованих доходів.

Євгеній Гєллєр, який має відповідати за прозорість розподілу бюджетних коштів на посаді голови бюджетного комітету, за оцінкою Руху Чесно, порушив критерій "Причетність до корупції" та "Прозорість задекларованих доходів", а, крім того, ще двох парламентських критеріїв у минулій Раді.

Закладати підвалини державного будівництва та місцевого самоврядування буде порушник відразу всіх шести критеріїв Руху Чесно – Давид Жванія.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності очолив порушник критерію "Причетність до корупції" Андрій Кожем'якін, який, крім того, не прозоро декларує доходи, прогулював роботу в минулій Раді і там же порушував Конституцію, голосуючи неособисто.

Комітет промислової та інвестиційної політики очолив порушник трьох критеріїв Чесно, одним з яких є причетність до корупції, Юрій Воропаєв.

Володимир Литвин очолив один із найбільш стратегічних напрямків - Комітет з питань національної безпеки та оборони. Водночас, колишній спікер, за оцінкою Руху Чесно, причетний до корупційних дій, порушень прав і свобод людини та не прозоро декларує власні доходи.

Регламентний комітет знову очолив регіонал Володимир Макеєнко, який відзначався порушенням цього ж регламенту у минулому скликанні, голосуючи не особисто.

Загалом, тільки 6 з 29 голів комітетів не є порушниками жодного з критеріїв Чесно: Віктор ЧумакІрина СехГригорій НемиряЛіля ГриневичОлександра КужельВалерій Пацкан, які очолюють відповідно комітети з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією; з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; з питань європейської інтеграції; з питань науки і освіти; з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики; з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

ПРОГУЛЬНИК МЕНШЕ, АЛЕ НЕ В ПАРТІЇ РЕГІОНІВ

25 грудня на ранковому пленарному засіданні з невідомих причин не зареєструвалися письмово 33 народні депутати з 443, що на 6 депутатів менше, ніж на минулому пленарному засіданні.

Попри загальне зменшення числа прогульників, у фракції Партії регіонів їх лише побільшало: на засіданні 25 грудня не зареєструвалося 23 народні депутати, тобто на 5 більше, ніж тиждень тому. Це становить 11% від загального складу фракції.

Найбільшими порушниками процедури у ВРУ VII скликання в 2012 році стали Юрій Іванющенко та Сергій Тігіпко з фракції Партії регіонів та Леонід Ємець з фракції ВО Батьківщина, які не зареєструвалися письмово на 3 з 4 пленарних засідань парламенту.

Суттєво покращила свій показник з відвідування фракція партії ВО "Батьківщина", зі складу якої лише 5 народних депутатів (5%) не пройшли процедуру письмової реєстрації з невідомих причин, що втричі менше, ніж минулого тижня. Зате в фракцій УДАР та ВО "Свобода" з’явилися перші прогульники, оскільки ударівець Валентин Наливайченко та свободівець Валерій Черняков не зареєструвалися письмово. Щоправда, останній ймовірно пропустив засідання через поранення.

З позафракційних депутатів не зареєструвалися Костянтин Жеваго, Ігор Палиця та Василь Петьовка. Фракція Компартії України зареєструвалася у повному складі.

Нагадаємо, що процедура письмової реєстрації народних депутатів прописана у 26 ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України". Згідно з частиною 4 цієї статті, "дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради".

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)