Комплекс неполноценности

4448 просмотров
Вторник, 27 ноября 2012, 16:19
Роман КравецRoman Kravets
журналист, для УП

Моя добра подруга була волонтером на Євро-2012. Більшу частину червня вона провела з іноземцями, тож розмови про гостей України ми не могли оминути.

Подруга ділилася враженнями, мов з кулемета стріляла, і заявила, що вони, себто європейці,байдуже звідки, набагато кращі за українців у всіх аспектах життя і життєдіяльності.

Я зажадав аргументації її висновків, на що співрозмовниця відповіла: "Ти ж сам розумієш – це Європа, культура, нормальні й забезпечені люди...".

Дивлячись їй у вічі, і відчуваючи щось дивне всередині, зрозумів: ось він – комплекс меншовартості.

Якщо бути відвертим, кожна нормальна людина має комплекс. Він сприяє розвитку, бажанню досягти кращого.

Але все на світі потребує міри. Коли ж межа міри втрачена, людина зациклюється, почуття меншовартості "ламає" її та робить нездатною до розвитку.

Комплекс проявляється у різних формах: хтось сам собі занижує самооцінку, інші, навпаки, її свідомо чи несвідомо завищують.

Причин для меншовартості українцям вистачає.

Хоча б візьмемо до уваги рівень життя за кордоном.

Середня зарплатня німця за рік – 56 000 єврів, українця – близько 2500-3000.

Якщо вже зачепили економіку, не можемо оминути людей, які мають до неї прямий зв'язок – уряд. З урядом все складно і боляче, адже життя вітчизняного урядовця, в порівнянні з європейським, – остаточна ознака меншовартості.

Найдорожчі авта та кортежі, фешенебельні пентхаузи, відпустки на самих дорогих курортах... Так, вся ця непоміркованість є комплексом.

Більш ніж впевнений, що ВФЯ теж хворий на комплекс меншовартості.

Ну, навіщо людині люстри по $100 000 чи золотий унітаз? Бідне дитинство залишило слід на все життя. Тож дорогими цяцьками він самостверджується.

Просто нічим іншим йому не під силу утвердитися, а мови про перемогу над комплексом у його випадку вже не йде. Справа надто запущена.

Одне слово, людині можна тільки поспівчувати.

В принципі, згідно цьогорічних виборів, виходить, що більшість кандидатів, які пройшли до Верховної Ради VII скликання, – закомплексовані.

Бажання "маленької людини" перемогти всіма чесними і нечесними способами, з беркутівцями, судами тощо – це ж взагалі не меншовартість, а неповноцінність.

Якщо хворе керівництво, логічно, що й хворе суспільство.

Простолюд хворіє, перш за все, на матеріальну меншовартість.

Оце, десь трохи зароблять грошенят – ідуть купувати собі найновіші iphone та ipad, до кінця навіть не розібравшись, що воно таке.

Мої друзі, які живуть в Англії, можуть дозволити собі і те, і інше, втім користуються не найновішими комп'ютерами і телефонами: для них важлива функціональність та раціональність, а не гонор.

Мої друзі, які живуть в Україні, при виборі товару обирають бренд.

Проте, це нюанси, вони з часом корегуються. Найбільша біда українця: байдужість і затурканість.

Забирають мову, саджають сусіда, вбивають журналістів – всім байдуже. Ми настільки затуркані, що нас купують за пачку гречки, в кращому випадку – за 50 гривень.

Головне, аби сьогодні було добре, завтра саме про себе подбає. Нікому ніякої різниці, що ті, хто нас купують, завтра зароблять на нас мільйони.

Взагалі байдуже, що коїться в країні і навколо!

Ми просякнуті меншовартістю, вона є методом уникнення труднощів, які ми не долаємо вже століттями, а просто миримося з ситуацією.

На фоні іноземців будемо надалі комплексувати. Не тому що вони кращі, багатші, чи що там ще. А тому, що вони відстоюють свої права і бережуть елементарні традиції.

І хай йому грець, винні ми з вами, адже все це допустили, а отже й підтримуємо.

Роман Кравець, для УП

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Украинская правда" представит свой второй в истории рейтинг лидеров - сотню украинцев, которые делают наибольший вклад в независимость и будущее Украины.

Киев | 20 ноября
КУПИТЬ БИЛЕТЫ
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)