Как брат зарегистрировался кандидатом в нардепы против сестры

89 просмотров
Вторник, 28 августа 2012, 15:01
Александр Горобец
журналист, писатель

Є у мене приятель, колишній народний депутат України від СПУ – Василь Степанович Богачук. Незважаючи на різні вітри, які пронеслися над їхньою партією, віддавна і по нині залишається керівником Тернопільської обласної організації соціалістів.

Був я майже впевнений у тому, що відомий у регіоні юрист, маючи багатий досвід парламентської роботи, подасться він кандидатом у народні депутати на нинішніх виборах.

Але в списку СПУ Богачука не виявилося. Заглянув до виборчого округу №164 Тернопільської області, до складу якого входить його рідний Лановецький район, – серед зареєстрованих претендентів на папаху нардепа Василя Степановича теж немає.

Стало просто цікаво: можливо, подався шукати щастя в інших краях.

Телефоную йому і чую у відповідь:

- Нинішні вибори пропускаю, – впевнено каже Богачук.

- А що ж зашкодило спробувати сил?

- Аж надто брудними вони будуть, як бачу. Не хочу возитися в цій сморідній багнюці…Практично в кожному виборчому окрузі все будується на відвертій підготовці до фальсифікацій майбутнього волевиявлення виборців…

- Зачекай, Василю Степановичу, – кажу. – Багато людей, точнісінько як ти зараз заявляють про застосування якихось передвиборних технологій, введення технічних кандидатів у депутати на виборчі округи. Але як це все виглядає на практиці, ти можеш показати, проілюструвати на конкретному прикладі?

- Залюбки, – з готовністю заявляє мій мобільний співбесідник. – Ось відкрий Інтернет. Зайди на сайт ЦВК до 164 виборчого округу Тернопільської області.

- Відкрив, - повідомляю.

- Зареєстровано, як бачиш кандидатами у народні депутати двадцять людей. Першим у списку хто значиться?

- Барабаш Ірина Михайлівна, – зачитую співбесіднику через слухавку. –Бухгалтер, ТОВ телерадіокомпанія "Тернопіль", член Партії регіонів…

- Запам’ятай місце роботи. А тепер відшукай у списку прізвище П’яла…

- Знайшов, П’яла Ярослава Павлівна, директор, ТОВ телерадіокомпанія "Тернопіль". Вельми цікаво, – кажу. – Виходить, і керівник, і бухгалтер б’ються поміж собою за один і той же високий пост державного службовця першого рангу? І що, не виявляється у них протиріч із цього приводу за місцем роботи? Бо ж стосунки між цими людьми, по правді кажучи, мають бути, м’яко кажучи, не медовими…

- Не поспішай, дивися далі за списком. Знайди таке прізвище – Федорович.

- І такий зареєстрований ЦВК у цьому ж виборчому окрузі, – кажу. – Федорович Олександр Олегович. Він – керівник інформаційно-аналітичного відділу, ТОВ телерадіокомпанія "Тернопіль", член Партії регіонів... Оце так номер. Троє з однієї редакції в передвиборному списку одного й того ж виборчого округу… Не редакція, а самородне джерело з підготовки політичних діячів для України.

- І тут не поспішай, – стримує мої коментарі Василь Богачук, – бо й це ще не кінець веселій каруселі. Сміятися будеш пізніше. А тепер знайди в цьому ж списку зареєстрованих уже кандидатів у народні депутати прізвище Муц…

- Орест Павлович Муц, – читаю з сайту ЦВК, – народний депутат України… Теж кандидат у народні депутати по цьому ж таки 164 виборчому округу…

- Так весь передвиборний драйв, – пояснює Богачук, – полягає якраз у тому, що Орест Павлович Муц, народний депутат України п’ятого та шостого скликань від Партії регіонів і Ярослава Павлівна П’яла, директор ТОВ телерадіокомпанія "Тернопіль" – рідні брат і сестра. Її дівоче прізвище – Муц…

- Це просто таки унікальний випадок: одного й того ж дня – 3 серпня брат зареєструвався кандидатом у нардепи, аби стати суперником сестри на парламентських перегонах в одному й тому ж виборчому округу, – кажу. – Він що, хоче перешкодити її стати народним депутатом?

- Напевне, що навпаки, – висловлює припущення мій тернопільський співбесідник. – Сестра зі своїми двома підлеглими, як я думаю, зареєструвалася на підтримку брата. Щоб в останню мить зійти з передвиборної гонки, закликати свої прихильників голосувати за певного кандидата. Здогадайтеся за якого…

- А для чого все це робиться, Василю Степановичу? – справляюся в Богачука. – Заради тих кількох сотень голосів, яких, можливо, збере на свою підтримку нікому не відомий бухгалтер телекомпанії?

- Подібне – уже відпрацьована передвиборна технологія шулерів, – пояснює Василь Степанович. – Такі речі робляться для того, щоб завести якомога більше своїх представників на виборчі дільниці, зацікавлених людей в перемозі одного з кандидатів на даному виборчому окрузі. А далі думай сам, що вони можуть зробити для "правильного" підрахунку голосів, коли глухої осінньої ночі їх буде зацікавлена політична більшість …

Олександр Горобець, спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)