Янукович - политический коррупционер? Логика Генпрокуратуры

70 просмотров
Суббота, 03 марта 2012, 20:07
Алексей БратущакOleksii Bratushchak
журналист УП

Українські борці з корупцією видають все нові і нові перли замість самої боротьби.

Автором чергового став заступник Генпрокурора Віктор Занфіров. Так, це саме той учень курсів трактористів-машиністів та помічник бурового майстра, який після 8 років роботи у КДБ зробив кар’єру в органах прокуратури

Не зрозуміло, де саме він починав боротися з корупцією, але логіка у нього виявилася надто дивною. Кримінальну справу щодо так званого скандалу Забзалюка-Рибакова Генпрокуратура не порушила, бо "тут складу кримінального злочину немає, є політична корупція". 

Звичайно, якщо виходити з такого трактування, то у кримінальному кодексу немає відповідної статті "політична корупція".

Але там так само немає, наприклад, "футбольної корупції". Тобто коли президенти клубів платять суддям за правильне суддівство – це ніякий не кримінальний злочин, витікає з логіки Занфірова. І розбиратися з цим має не Генпрокуратура, а самі вболівальники: не подобається – не ходіть. Але чомусь у Європі саме правоохоронці борються з цією футбольною корупцією. І винні несуть покарання у відповідності з місцевим законодавством.

Також немає у кримінальному кодексі і таких понять, як «освітня корупція» (це коли дають хабар за вступ або за оцінку), "медична корупція" (коли дають хабар за місце лікаря), "земельна корупція" (коли дають хабар за виділення земельного наділу), "судова корупція" (ну ви знаєте) і так далі.

Тобто і з цими історіями правоохоронці не збираються розбиратися? То про яку боротьбу з корупцією тоді говорити?

Але своїм висловом Занфілов не лише продемонстрував алогічність боротьби з корупцією Генпрокуратури. По суті він заявив: президент причетний до політичної корупції в Україні. А хтось взагалі може сказати: у скандалі Забзалюка-Рибакова Янукович стояв на чолі схеми купівлі депутатів. І ось чому.

У своєму інтерв’ю УП Роман Забзалюк сказав наступне: "в запису є фрагменти, де він (Рибаков – авт.) наголошує, що всі свої дії він погоджує з президентом".

Тобто описану бютівцем схему можна описати наступним чином.

Умовний "Папа" дає завдання умовному "Рибі" назбирати тушок у парламенті з використанням фінансового стимулу. Цей "Риба" дає $0,5 млн "Ромі" за перехід з однієї фракції в іншу. І не просто за перехід. Про це публічно ніхто не говорив, але "Рома" віддав свою картку для голосування "Рибі". За увесь час відсутності "Роми" його картка кілька десятків разів голосувала у сесійній залі синхронно з карткою "Риби". Скоріш за все ці голосування погоджували десь у кабінетах біля "Папи". Картку повернули вже після викривальної прес-конференції "Роми".

І ось тепер, якщо дії "Риби" і "Роми" вважати «політичною корупцією», то виходить, що і "Папа" до неї причетний. Ба більше, за нормами логіки "Папа" у цій історії очолює "політичну корупцію".

Не знаю, які там "усі матеріали" вивчили і які перевірки здійснили у Генпрокуратурі аби розібратися з історією Забзалюка-Рибакова. Але усі плівки Забзалюка вони навряд чи прослухали.

А на них, як знову ж таки у своєму інтерв’ю УП розповів Забзалюк, "у керівництва партії "Батьківщина" є додаткові матеріали, які поки недоцільно оприлюднювати, і які стосуються корупційних діянь інших людей, які пов'язані з найближчим оточенням Януковича в адміністрації президента".

Може і ось ці "корупційні дії в адміністрації президента" прокурори вже теж віднесли до "політичної корупції"? Так би мовити авансом…

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)