Главная проблема Украины

88 просмотров
Четверг, 01 марта 2012, 13:23
Анастасия Федченко

Я – ГПУ. Ні, не Генеральна прокуратура України. Я – ГПУ: Головна проблема України.

Принаймні, такої думки дотримується Ренат Кузьмін, далеко не остання в тій же прокуратурі людина. Сам колишній журналіст, він дав таку характеристику репортерам. Мовляв, через свій непрофесіоналізм, пишуча/розмовляюча братія викривляє факти, і все, "втрата втрат" – це словосполучення з одного любого мною російського ситкому.

Далі заступник генпрокурора своєї позиції не пояснив. Мовляв, не опускатимусь до того рівня, "самі все додумаєте". А це вже цитата з відповіді, з дозволу сказати, гаранта. Ні, не Гаранта Конституції, а гаранта безбідного існування себе й жменьки поплічників, і жебрування скількох там лишилось мільйонів українців.

Я оце й думаю: молодець Кузьмін! Нарешті знайшов пояснення українським проблемам. Ні хабарництво чиновників, ні хабарництво чиновників, ні хабарництво чиновників – саме це, на мою думку, три головних причини – ні їхня безголовість.

В усьому винен непрофесіоналізм журналістів.

Сиджу зараз у пошарпаній кімнаті університетського гуртожитку й відчуваю себе шматком всесвітнього зла. Чи не шматком, а цілим злом?.. Це ж я – причина нашої бідності й нерозвиненості. І навіть вікна того ж гуртожитку, які вже 50 років ніхто не міняв, і я які виграють симфонії від кожного пориву вітру, – усе – плід мого непрофесіоналізму. Я ж журналіст.

Раніше думала – по наївності своїй, коли ще стільки зла не накоїла – що майбутня професія, це приналежність до привілейованої касти, четвертої влади, можливість допомагати людям тощо, тощо...

Ну коротше, помилялась. Типова помилка майбутнього ката – ну принаймні, таку роль відіграють журналісти в Україні?

Нещодавно до Дніпропетровська приїздив сам пан генпрокурор Віктор Пшонка. Я навіть змусила себе напередодні прочитати його біографію в інтернеті, про всяк випадок. Треба ж якось боротися зі своїм непрофесіоналізмом. Тут уже в прямому сенсі вирішувати проблему варт у першу чергу із себе.

Прийшла я така від своєї редакції на прес-конференцію Пшонки. І це був ідеальний момент! Я вирішила спитати про ГПУ – ну, ту, що проблема.

Журналістська братія стоїть колом, обговорюємо, хто має які питання...

А ніхто й ніяких!

"Мені в редакції сказали: з'їзди, послухай, питань не задавай", – розповідає знайома журналістка з місцевого телеканалу. Ой, як знайомо! Нам усім. Адже загалом усі й отримали такі інструкції. Я теж.

Словом, "збіговисько" пройшло у форматі: Пшонка прийшов, розповів про новий Кримінально-процесуальний кодекс, аж поки в моєї колеги з УНІАНУ не виникло декілька запитань про долю Луценка та щодо заяви Забзалюка. Не дивлюсь регіональних телеканалів, але впевнена на 100500 відсотків, що окрім згадки про КПК у сюжетах колег не було нічого.

І так завжди. Я вже звикла.

На великих "збіговиськах" – таки гарне слово, треба запозичити! – запитання виникають тільки у власкорів всеукраїнських ЗМІ. "Регіонали" мовчать, ніби води в рот набрали. Мовчки продовжують робити свої сюжети, писати стандартні матеріали, продиктовані вказівками "згори" та запозичені із прес-релізів, бо ж тільки форма заходів різниться, суть одна.

Оце і є, на мою думку ГПУ – та, що проблема – ми не вміємо розмовляти.

Ми боїмося це робити.

Боїмося втратити місце роботи через недоречне й гостре запитання, що йде проти "політики партії", це вже добре всім відома наша радянська минувшина, така актуальна сьогодні.

Головна проблема України – журналісти, які не виконують своєї місії: не несуть правди людям, не допомагають їм, а затуманюють очі своїй аудиторії змалюванням почасти справжніх, а здебільшого вигаданих достоїнств влади й керівників різних рівнів.

Ви можете не погоджуватися, бити себе в груди й закидати мене камінням, але в регіонах саме так і є.

Головна проблема України – примарна свобода слова.

Я таки спитала в Пшонки, чи розділяє він переконання колеги. На що генпрокурор якось нечітко відповів: "Кожен в Україні має право на власну думку. Ренат Кузьмін сказав так, як вважає. Далі не коментуватиму".

І я зараз сиджу та й думаю: то я – Головна Проблема України?

Чи все-таки ні?

Анастасія Федченко, спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)