Украина и Украина

46 просмотров
Среда, 16 ноября 2011, 11:49
Алексей Якубин
политолог

Вже зовсім скоро Верховна Рада планує взятися за ще один не менш суперечливий документ аніж решта проектів нинішньої влади – новий Трудовий кодекс.

Громадянам, за словами профспілкових організацій, цей проект уже зараз несе низку "приємних сюрпризів" через посилення свавілля роботодавців, безправ'я найманих працівників та узаконення десяти- або навіть дванадцятигодинного робочого дня.

Україна на повних парах повертається в ХІХ століття, до часів "дикого капіталізму". Схоже, саме так нинішній політичний клас розуміє "модернізацію", адже цей проект є просто ще одним кроком по посиленню "економічної ефективності" за рахунок скорочення всіх соціальних здобутків і прав громадян України.

Світовою економічною наукою, в особі, наприклад, Нобелівського лауреата Джозефа Стігліца давно доведено, що скорочення соціальних прав і видатків не веде до прискорення розвитку економіки, а якраз навпаки – веде до ще більшого посилення економічних негараздів та затягування економічної рецесії.

Однак українській політичний клас "ефективних менеджерів" так не вважає.

Вони живуть у власній "віртуальній Україні" та продовжують свої "деформи", стверджуючи, що саме вони зроблять Україну квітучою, а якщо так не відбувається – то це все від "нерозуміння" більшості українців свого "щастя" від вражаючої поляризації українського суспільства в співвідношенні доходів найбідніших та найбагатших громадян. Ця поляризація вже сягнула, за даними ООН, один до тридцяти. Нагадаю, у більшості країн ЄС цей показник – один до п'яти або шести.

Це українська влада називає "сприятливим інвестиційним кліматом".

Деформована ж структура ж українського суспільства все більше може бути описана навіть не як піраміда із середнім класом посередині конусу, а як піщаний годинник із маленькою верхньою частиною – один або два відсотка найзаможніших, і величезною нижньою частиною – решта громадян країни. Зв'язок між цими частинами є досить умовним, вони існують ніби в паралельних реальностях.

Тож, Україна все більше починає нагадувати Британію позаминулого сторіччя, яку досить яскраво описав її ж прем'єр-міністр Бенджамін Дізраелі:

"Дві нації, між якими немає ні зв'язку, ні співчуття; які так само не знають звичок, думок і почуттів один одного, як мешканці різних планет; які по-різному виховують дітей, харчуються різною їжею, навчають різним манерам; які живуть за різними законами...

Багаті й бідні".

Олексій Якубін, кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм аналітичного центру "Universitas", спеціально для УП


Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Украинская правда" представит свой второй в истории рейтинг лидеров - сотню украинцев, которые делают наибольший вклад в независимость и будущее Украины.

Киев | 20 ноября
КУПИТЬ БИЛЕТЫ
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)