Законы Евро

33 просмотра
Четверг, 22 сентября 2011, 17:18
Александр СолонькоОлександр Солонько
PR-специалист, политический аналитик

ВРУ прийняла надзвичайно цікавий закон. Пов'язаний він з проведенням чемпіонату Євро 2012. Називається – "Про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні".

Як і велика кількість законів, прийнятих нашими депутатами в період президентства Януковича, він викликає багато запитань і причини для занепокоєння.

Відповідно до частини 4 статті 3 даного закону, постанова по справі про адміністративне правопорушення підлягає негайному виконанню з моменту її винесення. Фактично правоохоронні органи отримають майже повну свободу дій.

Крім того розгляд справ про адміністративні правопорушення буде здійснюватись за спрощеним порядком і справ цих, з огляду на масовість заходів і кількість людей, які в цей час перебуватимуть в містах проведення матчів чемпіонату, буде дуже багато.

Відповідно це вплине на якість роботи органів (посадових осіб), які будуть розглядати ці справи. Негативно, звичайно ж.

Відповідно до частини 5 статті 3, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом трьох днів з дня винесення постанови. Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення розглядається уповноваженими органами (посадовими особами) протягом однієї доби з дня її надходження.

З поданих положень випливає, що спершу органи (посадові особи), які розглядають справу можуть спокійно винести незаконну постанову, потім її в обов’язковому порядку буде виконано і лише потім буде можливість її оскаржити.

Фактично правоохоронні органи, особливо враховуючи те, що закони ними і так часто-густо ігноруються, отримають майже повну свободу дій і зможуть чинити повне свавілля.

Ще однією цікавою особливістю цього закону, який фактично означає введення особливого судочинства на період проведення чемпіонату, є термін його дії.

Він не обмежується самим лише періодом проведення спортивних змагань та пов’язаних з ними заходів. Закон діятиме ще 30 днів з дня закінчення чемпіонату. Тобто, якщо фінальний матч в Києві відбудеться в кінці першої декади липня, то закон діятиме ще до першої декади серпня.

Можна припустити, що наплив іноземців до України не припиниться одразу після завершення Євро 2012, але такої кількості їх точно не буде. Тож дія цього закону ще протягом місяця після чемпіонату є абсолютно недоцільною і непотрібною. Це не враховуючи того, що багато норм самого закону є нерозумними.

Можливо декому недоліки цього документу здадуться абсолютно звичними, характерними для того, що приймають у ВРУ. Але це лише на перший погляд.

Він створює передумови для небезпечної практики. Адже переадресація повноважень судових органів на органи виконавчої влади, в даному випадку правоохоронні, є порушенням одного з фундаментальних принципів поділу владних повноважень між трьома гілками влади.

Це може бути свідченням початку наступу навіть на формальний статус України як правової держави та основні права і свободи людини й громадянина. Під егідою Євро 2012.

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Украинская правда" представит свой второй в истории рейтинг лидеров - сотню украинцев, которые делают наибольший вклад в независимость и будущее Украины.

Киев | 20 ноября
КУПИТЬ БИЛЕТЫ
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)