"Газпром" разоблачает Юрия Бойко

74 просмотра
Среда, 17 августа 2011, 10:17
Юрий Шеляженко
для УП

Даючи свідчення у кримінальній справі проти Юлії Тимошенко, міністр палива й енергетики Юрій Бойко категорично заперечив свою причетність до швейцарського газового трейдера RosUkrEnergo AG.

"Я не маю жодного відношення до співзасновництва "РосУкрЕнерго" і звинувачення є неправдивими", – сказав міністр.

Між тим екс-голова "Нафтогазу України" Олексій Івченко у 2007 році розповів "Українській правді" зовсім інше: "Рішення про створення RosUkrEnergo приймалося в Криму на зустрічі президента України Леоніда Кучми і президента Росії Володимира Путіна за участю голови АК "Нафтогазу" Юрія Бойка".

Далі пан Івченко додав: "Коли ми почали розбиратися, хто стоїть за RosUkrEnergo, виявилось, що в раді директорів RosUkrEnergo значилися Бойко і Воронін".

Звісно, це лише слова пана Івченка, які навіть не звучатимуть в суді.

Однак цілком несподіване підтвердження участі Юрія Бойка у створенні РУЕ дає... "Газпром", точніше, його корпоративний журнал.

У випуску цього журналу за вересень 2004 року на сторінці 14-15 опубліковано статтю "Долгожданное партнерство" з двома ілюстраціями. Перша – фотографія керівників "Газпрому" та "Нафтогазу України" Олексія Міллера та Юрія Бойка.

 
 

У статті йдеться, що вони "спільними зусиллями зняли накопичений вантаж невирішених проблем".

На що погодився Бойко у переговорах з "Газпромом", коли йому вдалося стати героєм радісної публікації в корпоративному журналі?

Читаємо вріз: "С января 2005 года и до 2028 года голубое топливо "Нафтогазу Украины" будет продавать компания "РосУкрЭнерго".

Зміст статті не залишає сумнівів у тому, що створення цієї компанії – частина домовленостей між "Газпромом" та "Нафтогазом", підписаних Міллером та Бойком. Автор статті підкреслює, що ці домовленості можна без перебільшення назвати історичними.

Очевидно, таку "історичність" – або просто витончену іронію – редакція газпромівського журналу продемонструвала вибором другої ілюстрації до статті. Це – фотографія пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Історична паралель із Переяславською радою примушує по-новому глянути на відносини "Газпрому" з "Нафтогазом".

На той час у Росії жваво обговорювалася концепція "ліберальної імперії", висунута у 2003 році Анатолієм Чубайсом. "Газпром" ніколи не заявляв про підтримку подібних політичних гасел, однак справи кажуть самі за себе: "газова імперія" росте й шириться.

Зараз ніхто не може сказати напевне, чи щиро декларує Москва рівноправне партнерство з Україною на газовому ринку або банально прагне взяти під свій "протекторат" вітчизняну газотранспортну систему.

Може, є доля правди у словах опонентів Юлії Тимошенко про те, що вона дозволила "Газпрому" нав’язати кабальні умови газових контрактів.

Однак не слід забувати: задовго до "газових воєн" Юрій Бойко від імені "Нафтогазу України" погодився на 23 роки вперед передати український газовий ринок під контроль непрозорого "спільного підприємства" у Швейцарії, наполовину контрольованого "Газпромом".

Дивно, що Бойко спробував приховати від суду свою причетність до створення компанії "РосУкрЕнерго". Очевидно, він не бачить підстав пишатися цим епізодом. На відміну від "Газпрому", де домовленості з Бойком занесли в актив і навіть назвали "історичними" у корпоративному журналі.

Юрій Шеляженко, редактор газети "Правдошукач", для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)