Миссия реформатора

36 просмотров
Вторник, 29 марта 2011, 15:03
Владимир Джигита
политолог, Ивано-Франковск

Громадяни України прагнуть радикальних змін. На чолі їх став "знову політик" і один з кандидатів у президенти Сергій Тігіпко.

На відміну від інших претендентів на престол, Сергій Леонідович під час своєї виборчої кампанії не тільки говорив про необхідність реформ, але й частково пояснював суть майбутніх змін.

Така передвиборча технологія дала результати – Тігіпко, для багатьох неочікувано, став бронзовим призером перегонів. В той час здавалося, що подальше зростання рейтингу "нового-старого" політика є невідворотнім.

Та сталося інакше. Після призначення Тігіпка віце-прем`єром в уряді Азарова його підтримка почала дедалі падати. І як Сергій Леонідович не пояснював своїм виборцям, що прийшов до уряду для виконання своїх же передвиборчих обіцянок, результату це не дало.

На місцевих виборах результати "Сильної України" були уже значно гіршими у порівнянні з особистими результатами лідера партії на президентських виборах. Більшість аналітиків відзначили, що віце-прем’єр більше непотрібний Януковичу, і під час адміністративної реформи віщували Тігіпку звільнення.

Але президент вирішив інакше – місія реформатора виявилася незакінченою.

Ймовірно цього разу добре спрацювали технологи і радники Януковича, які вирішили використати Тігіпка як щит для президента за умов провального проведення реформ, або виконавцем вказівок Віктора Федоровича у випадку успішних змін.

Таким чином, не зовсім зрозумілою залишалася поведінка Тігіпка, який фактично втратив свої післявиборчі перспективні позиції взамін на сумнівне перебування у владі, яке перетворилося для нього на програшну ситуацію.

Але регіональній владі не варто розслаблятися, оскільки малоймовірно, що Сергій Леонідович діє без наміченої цілі та розробленого плану. А безперспективність його становища є досить умовною.

Представлення на громадський розгляд пенсійної реформи одномоментно поширило серед населення України негативні настрої та одразу похитнуло рейтинги владної команди.

З огляду на Податковий майдан, і вбачаючи його продовження у вигляді Автомайдану, владні мужі вирішили перечекати.

Керівництво держави виявилося не готовим до справді радикальних змін, тим самим подарувавши Тігіпку новий козир – можливість грюкнути дверима Кабінету Міністрів.

Про можливість такого варіанту Сергій Леонідович заявити уже встиг. В такому випадку Тігіпко отримує досить хороший плацдарм для нової сольної політичної кар`єри.

Зважаючи на те, що українці люблять вигнанців із влади, то нинішній віце-прем`єр зможе претендувати на досить велику частину народної любові.

В такому випадку Сергій Леонідович зможе себе позиціонувати як опозиціонер, що хотів на засадах конструктивізму працювати з владою, а також матиме можливість намалювати собі образ нереалізованого "Бальцеровича".

Такий розвиток подій має шанс стати двигуном нового зростання рейтингу Тігіпка, і боляче вдарити по позиціях іншого реформатора – Яценюка, рейтинг якого останнім часом набрав обертів саме на втратах віце-прем`єра.

Місія реформатора ще не виконана…

Володимир Джигіта, політолог, Івано-Франківськ, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)