Парламентаризм в Украине умер

46 просмотров
Пятница, 17 декабря 2010, 18:37
Олег Ляшко
народный депутат

Учорашнє побоїще у Верховній Раді, переконаний, має поставити крапку в дискусії: чи існує парламентаризм в Україні. Події, які відбулися 16 грудня в сесійні залі ВР слугують красномовною відповіддю на усі питання.

Відучора навіть школярам стало зрозуміло: парламентаризму в Україні нема. І з нинішньою владою він навряд чи з’явиться.

Верховна Рада – це територія "розборок", це PR-майданчик для усіх без виключення політичних сил, які сьогодні представлені у ній; це декорації для зйомок "правильних" сюжетів, які показують "правильні" телеканали.

Але – в жодному разі не місце, де депутатський корпус має виконувати свою єдину і головну функцію – законодавчого забезпечення життєдіяльності своєї країни.

Кулуари Верховної Ради вже давно стали місцем модних "тусовок", де ті, хто називають себе журналістами, обговорюють вартість годинників та краваток тих, хто називає себе народними депутатами.

Сесійна зала вже давно перетворилася на подобу зібрань закритого клубу – депутати вже давно не ніяковіють, коли потрапляють у фокус телекамери за читанням бульварної преси чи за "прогулянками" по Інтернету…

Для повного антуражу не вистачає лише доброї сигари та рюмки бренді… Інколи, щоправда, доводиться тиснути на кнопки – але й цей процес під контролем "старшого" по фракції.

Парламент перетворився на місце ділових зустрічей "господарів життя", де вони за кілька хвилин можуть вирішити власні бізнес-питання. Третина депутатського корпусу за усі три роки нинішньої каденції ВР не зареєструвала жодного (!) законопроекту чи, бодай, постанови.

І ось таке комфортне і затишне життя забезпечують кільком сотням "слуг народу" мільйони українських платників податків, для переважної більшості котрих розмір місячного утримання депутата суттєво перевищує власний річний бюджет.

Я не буду вдаватися в аналіз – хто винуватець учорашній подій, а хто – жертва. На моє тверде переконання – винні обидві сторони. Хоча не уявляю нормальну людину, яка як аргумент у дискусії використовує ніжку стільця…

Повідомлялося, що прокуратура Печерського району столиці проводить перевірку подій 16 грудня. Даю сто очок наперед – та перевірка закінчиться нічим. ГПУ вже відробляє додатковий мільярд державних коштів, виділений на неї в бюджеті-2011.

Однак, повторюю, учорашній трагіфарс став можливий лише тому, що український парламент давно дискредитував себе, дискредитував саму ідею народного представництва, дискредитував поняття "демократія", яке походить з двох слів – "народ" і "влада".

У відповідь на учорашні події президент Янукович закликав до толерантності та заявив, що не може тиснути на вищий законодавчий орган країни. Хоча у будь-якій цивілізованій державі в подібній ситуації її глава звернувся б до суспільства із пропозицією всенародного референдуму, в якому було б лише одне питання: чи потрібен країні ТАКИЙ парламент, чи потрібні їй ТАКІ депутати…

Переконаний – вибори до Верховної Ради слід провести якомога швидше, чисельність депутатів необхідно скоротити удвічі. А народу настав час навчитися обирати справді достойних людей, а не тих, хто свої бійцівські навички часів "диких дев’яностих" застосовує в дискусіях з політичними опонентами.

Олег Ляшко, народний депутат України, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)