Слив Партии регионов

31 просмотр
Четверг, 09 сентября 2010, 16:33
Иван Лысенко
журналист, директор ИА "Правиця"

Відомо, що утриматись при владі набагато складніше ніж прийти до влади. Той, хто уважно слідкує за заявами політиків в Україні - і на прес-конференціях, і на різних ток-шоу - напевне відчув зміну риторики глашатаїв від Партії регіонів.

Вона, з часу пришестя Януковича на президентський пост, з плином часу змінюється на все різкішу, а подеколи й взагалі на антидержавницьку та навіть хамську по відношенню до політичних опонентів.

Партія регіонів, привівши до влади свого президента та побудувавши жорстку владну вертикаль, виконала свою головну місію, тому вичерпала себе як партія.

Завершився проект під назвою "прихід до влади", який реалізовувався під прапорами Партії регіонів. Розпочався проект "утримання при владі", який буде реалізовуватись тими ж людьми, але під прапорами "Сильної України".

Зрозумівши, що негативу та обурення народу не уникнути, все це вирішили зливати на ПР, вона без проблем вбере в себе та витримає увесь гнів та тягар відповідальності за все, що коїться в країні.

Безнадійний відтік її прихильників відчувають вже й самі регіонали, тому рятувати падіння рейтингів вони наміру не мають. Оскільки змінилась задача, звідси й найкращий вихід із ситуації - зміна вивіски. Плавний перехід зі зміщенням акцентів.

І ось тут, на білому коні, з'являється такий собі "рятівник" країни Тигіпко зі своєю "Сильною Україною", який засвітився на президентських та активізувався на місцевих виборах у 2010 році, а якраз до парламентських 2012-го його партія стане головною провладною, зайнявши до того часу нішу ПР.

Хоча й не всю.

Дуже багато українців, повіривши в реформаторські наміри та здібності Тигіпка (в основному завдяки рекламним роликам на ТБ) зробити Україну сильною, напевне забули, що він також виходець із Партії регіонів і його кандидатура на пост президента розглядалась як "ймовірна" у незабутньому 2004-му.

Саме він тоді очолював передвиборчий штаб кандидата від влади. А як відомо, колишніх у владі не буває...

Чи змінився він після того? Думаю, навряд чи. Він тактовно уникає тем, болючих для кожного, хто вважає себе Українцем. Лаконічно обходить гострі кути мовної, оборонної та релігійної політики. Який з нього реформатор - оцінюйте самі, та політик без ідеології не має майбутнього, бо веде людей сам не знає куди.

Завдяки західній виборчій технології під назвою "Праймеріз" він збирає людей, які не розуміючи куди рухаються, вступають до лав партії, а з часом стануть живим щитом та агітаторами колишніх регіоналів.

Дехто з них увійде до владних кабінетів, хтось у 2012 році стане депутатом Верховної Ради та змін чекати не варто. Бо живемо в часи, коли змінюється не зміст, а форма.

Тому висновок наступний: розпочалася велика маніпуляція свідомістю українців, яка має назву "партійний ребрендинг", це коли у партії змінюється вивіска а люди залишаються ті ж самі. І якщо "ребрендинг" може бути капітальним, то ми маємо справу скоріше з косметичним його варіантом...

Іван Лисенко, депутат Бучанської міської ради Київської області, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)