Украинцы, айда во власть!
Звикли ми якось звинувачувати у своїх бідах кого завгодно, тільки не самих себе.
Більше за всіх, об'єктивно, дістається східному сусіду. Бідкаємось, плачемось як москалі українців нищать: не дають нам нормально жити у своїй країні, перекривають нам газ, забороняють знати свою історію, душать нашу мову, не визнають кордонів нашої держави, зазіхають на її територіальну цілісність, нав'язують своїх попів, розвели агентурну мережу, брутально втручаються у вибори, та й взагалі лізуть не у своє корито...
Та що поробиш, така зовнішня політика керівництва братньої до нас держави.
Вони відстоюють власні інтереси. Напевне мають й імперські амбіції. І роблять це наполегливо, переконливо, а інколи й агресивно, навіть якщо це суперечить міжнародним нормам.
Та хто нам заважає давати гідну відсіч будь-яким проявам не дружнього ставлення до нас нашого великого сусіда?
З огляду на останні зміни в українській владі, з України вплинути на сусіда дедалі стає все складніше. А змін його зовнішньої політики ми взагалі можемо й не дочекатись. Змінити сусіда ми не можемо, а переселятись нікуди не збираємось...
То, може, треба змінитись нам самим?
Якщо ми постійно обираємо таких політиків, які ведуть себе не як господарі на власній землі, а як злодії в чужій хаті, тільки-но й дивиться щоб поцупити, то може варто замислитись над тим, що настав час змінити їх на нас? Нам перейти в статус українських політиків.
Політичне заробітчанство різного роду пройдисвітів в Україні набуло такого розмаху, що прості люди вже втратили на них імунітет, і не можуть розрізнити - хто, і де.
На мою думку, коріння проблеми лежить у нас самих.
Ми самі маємо створити такі умови, коли подібне заробітчанство стане не прибутковим, тобто, необхідно своєю участю підвищити рівень конкуренції в боротьбі за владу.
Якщо взяти за основу те, що порядних людей в Україні все ж більше ніж інших, то справа видається не такою вже й складною. Чим більше таких людей підуть пробувати себе у владу - тим якісніше буде змінюватись пропорція ефективних політиків нашої держави. Цей процес швидкоплинний і неминучий. Однак щоб на виході мати очікуваний результат, ми маємо на нього впливати.
Якщо політикою не будемо займатись ми - нею займуться вони. І тоді, знову читай абзац перший.
Ідеологічних партій в Україні зараз небагато. Але вони є. І це не може не надихати.
То ж не гаймо часу, не варто чекати ще п'ять років.
Обираймо собі платформу, найближчу місцеву раду, формуємо команди, заповнюємо необхідні документи - і всі разом, дружньо, гайда у владу!
Україна на нас зачекалась!
Іван Лисенко, депутат Бучанської міськради Київської області, спеціально для УП