Янукович оказался меж двух огней

39 просмотров
Среда, 31 марта 2010, 17:01
Тарас Стецькив
общественный и политический деятель, народный депутат Украины I-IV, VI созыва

Через місяць після інавгурації і вражаюче швидкого формування нової центральної влади  Янукович несподівано опинився між двох вогнів. Між Кремлем з одного боку і поки ще несформованою і розрізненою українською опозицією.

Точкою перетину, яка круто змінила політичну ситуацію в країні стали газові переговори в Москві, які відбулися минулого тижня.

Власне переговорів, як таких, не було. Були представницькі зустрічі на вищому рівні. Не було і результату на який очевидно надіялася Партія Регіонів.

Але є інший результат. Розмова у Москві вкотре довела незаперечну аксіому: хто б за останні 20 років не був при владі в Україні, проукраїнський Кравчук чи проросійський Кучма, український Ющенко чи проросійський Янукович - політика Росії супроти України завжди була одна і та ж.

Росія завжди відстоювала СВОЇ державні інтереси і завжди прагнула вернути Україну в стан, який існував до 1991 року.

Нова влада напевно думала, що в Кремлі їх зустрінуть як рідних. Вони думали, що їхня передвиборча риторика, обіцянка другої державної мови, відмінити Бандері Героя України, газовий консорціум, твели і ще дещо виявляться достатніми, щоб з ними говорили як з рівними, знизили для України ціну на газ і дозволили їм вести більш-менш самостійну політику.

Насправді, новій українській владі в Кремлі дали чітко зрозуміти за кого її там мають. В кращому випадку - за васалів, а краще - курс на "союзноє государство".

Очевидно, така постановка питання Януковича і Ко не влаштовує, але відкрито сказати про це в них немає сміливості. Саме тому, всі в Партії Регіонів тиждень мовчать. Жодних коментарів.

Нова влада опинилась на роздоріжжі і має вибрати. Здатись чи спробувати зайняти самостійну позицію, бодай зі слабким натяком на відстоювання держаних українських інтересів.

Бо крупному бізнесу, який є основою нової влади потрібні СОТ і західні ринки, а виборцям Янукович обіцяв Росію і "язик". Росія ж хоче від нової української влади підлеглості і включення України в "русский мир".

Від відповіді на це питання по суті залежить доля нового президента і нової влади. Це тест на здатність, хоча б у вузлових моментах стояти на державній позиції, тест на здатність до самозбереження.

Часу на роздуми у керманичів нової влади - приблизно місяць. І цей іспит вона повинна здати: в один або в інший бік.

Зрештою, від відповіді на це питання буде залежати як з цією владою вчинить опозиція і український народ.

Тарас Стецьків, заступник голови фракції "НУ-НС", для УП 

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)