Коалициада: в бой идут одни старики

33 просмотра
Вторник, 02 марта 2010, 16:51
Виталий Тараненко
журналист, Хмельницкий, для УП

Доля нинішньої коаліції фактично вирішена – альянсу БЮТ-НУНС-Блок Литвина не бути. Із такою заявою виступив голова ВР Володимир Литвин.

Цього разу Володимир Михайлович відмовився від звичної миротворчої ролі і налаштувався (а куди йому діватися) на переформатування коаліції. Тож невдовзі на політичному горизонті замайорить інша "трійця": ПР-НУНС-Блок Литвина і, можливо, фракція КПУ.

Ймовірне парламентське перезавантаження нагадує народну приказку: "Поміняв шило на мило". Зміна однієї мегафракції (БЮТ) та іншу (ПР) призведе до чергової узурпації всієї владної вертикалі.

Для Партії регіонів – це шанс підпорядкувати собі більшість "чужих" депутатів. Якщо хочете, це реванш за парламентські вибори-2007, до яких в українському парламенті, який називався "Верховна ЗРАДА", панувала політична ідилія. До того моменту, як "антикризова коаліція" захотіла змінити Конституцію.

Тепер, очевидно, донецькі підуть іншим шляхом. Спочатку підготують майданчик (плацдарм) для маневрувань, далі заллють фундамент, скріпивши підписами папірець про створення нової коаліції. А потім – цеглина за цеглиною – вибудовуватимуть вигідну для них лінію.

Решті коаліціянтів – НУНС-Блок Литвина – буде відведена роль підсобників, які обслуговуватимуть будівельну організацію під робочою назвою "Ефективна та стабільна коаліція".

Та наразі НУНС має непересічну вагу, бо має стати вирішальним коаліційним гравцем. Щоправда, колись впливовий президентський проект Ющенка, а нині його уламки, практично не здатні до ухвалення консолідованих рішень.

"Каста Балоги", яка нараховує у НУНСі зо двадцять депутатів, не приховує симпатій, ба більше, підіграє регіоналам. Ті ж відповідають взаємністю – Віктор Балога навіть отримав запрошення на урочистості, пов’язані з інавгурацією президента Віктора Януковича.

Дивно себе поводять і самопроголошені націоналісти – група "За Україну", яку очолює В’ячеслав Кириленко. Він заявив, що його колеги не блокуватимуться ані з БЮТ, ані з Партією регіонів.

Шлях, який вони оберуть, Кириленко не назвав. Отже в парламенті з’являться ще кілька політичних привидів.

Щодо Блоку Литвина, виникає безліч запитань. Володимир Литвин із самого початку створення однойменного блоку у Верховній Раді набивав собі ціну.

Поважний академік поставив за самоціль здобути спікерське крісло будь-якою ціною. І бажання Литвина його колеги по коаліції задовольнили.

Утім апетит приходить під час їжі. Тож пан Литвин, спалюючи за собою мости, пішов на зближення з ПР. Пам’ятаєте, їхні спільні голосування за зміни до закону про вибори президента?

А ініціатива спікера щодо збору підписів для підтвердження життєздатності коаліції? Це не що інше, як пошук нового прихистку, щоб не канути в Лету.

Володимир Михайлович дещо нагадує свого попередника, екс-голову ВР Олександра Мороза, який теж пішов на зближення із регіоналами… а зараз не може перескочити 3%-го бар’єру.

Власне, коаліція ПР-НУНС-Блок Литвина, навряд чи буде плідною, з огляду на те, як вона народжується. Непримиренні у висловах на адресу Партії регіонів нунсівці надалі ставитимуть палиці у колеса їх спільного коаліційного воза.

Литвинівці, якщо підуть у коаліцію з Регіонами, неодмінно вимагатимуть преференцій та посад. Тож нас чекає захоплюючий український серіал "Коаліціада: у бій ідуть одні старі".

Віталій Тараненко, журналіст, Хмельницький, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)