"Жучки" в сейфе. Почему Сытник и Холодницкий снова поссорились

Среда, 19 сентября 2018, 20:41
Жучки в сейфе. Почему Сытник и Холодницкий снова поссорились
UNIAN

Усе почалося з того, що директор НАБУ Артем Ситник не прийшов на засідання комітету ВР щодо запобігання корупції, на якому мав звітувати про роботу Бюро. У нього з’явилися "невідкладні заходи".

Депутати обурилися через таку неповагу і вже збиралися всім складом їхати в НАБУ, та врешті одноголосно викликали його знову на 3 жовтня.

Як з’ясувалося пізніше, Ситник начебто розвернув автомобіль, оскільки дізнався, що детективів НАБУ затримали, нібито, за установку "жучка" в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Саме в цей час недалеко від будівлі САП відбувалася баталія.

Спочатку управління держохорони виявило кабель для прослуховування, який нібито прокладали з будівлі "Охматдиту" до САП.

"Поруч із САП зараз стоїть мікроавтобус "Форд" із людьми всередині, вони не представляються, закрилися в авто. За нашою інформацією, схоже, що номери авто зареєстровані на НАБУ", – описував події УП Холодницький.

Врешті, за його словами, "приїхав спецназ НАБУ визволяти своїх". При цьому Холодницький поскаржився, що спецназ Бюро намагався забрати мікроавтобус, який належить САП, і побив його водія, котрий тепер перебуває в лікарні з переломом руки.

На відео з місця подій видно правоохоронців в уніформі НАБУ. Знімав його, за інформацією УП, особистий охоронець Холодницького.

У відповідь у Бюро категорично заявили: "Спроб встановити обладнання для прослуховування кабінету керівника САП не було". І застерегли не вірити фейкам, мовляв, "жодного детектива сьогодні не затримували".

У свою чергу САП закликали міжнародних партнерів "не вестися на провокації Ситника" і гучно заявили, що "мандат довіри НАБУ зусиллями Ситника перетворено на мандат безкарності".

Що ж знову сталося між запеклими друзями?

Версія подій від директора НАБУ Артема Ситника

"Я не зовсім розумію, що в цій ситуації маю коментувати, адже ніхто не наближався до будівлі САП і Холодницького, ніхто не збирався прослуховувати. Наші хлопці були за півкілометра від САП. Чомусь працівники САП почали їх блокувати.

Наш екіпаж запитує їх: "Чому ви нас блокуєте?". Вони мовчать. В якийсь момент наш працівник сів у авто, яке заважало проїзду, відігнав його, і хлопці собі далі поїхали. Ніхто не затриманий, всі на роботі, робота триває.

Назар Іванович заявляє, що ми намагалися його прослуховувати – можу сказати, що це точно неправда. Взагалі, працівники, яких намагалися блокувати, не мають ніякого відношення до цього кабелю. І ще раз наголошую – до будівлі САП ніхто не наближався".

На уточнення, що співробітники НАБУ робили поруч із САП, Ситник відповів:

"Не можу розкривати деталі, але як то кажуть: опинилися не в тому місці, не в той час. Але те, що Назар Іванович переживає, що його всі слухають – це добре. Переживання щодо контролю завжди добре".

Версія подій від керівника САП Назара Холодницького

"Керівництвом САП було виявлено підозрілих осіб, які представилися працівниками одного з операторів і переконували, що вони проводять кабель в гараж. На прохання показати документи та дозволи – нічого не надали.

Крім цього в підсобці гаражу на території "Охмадиту" був закритий один громадянин, який відмовився представлятися. Там була виявлена апаратура, яку СБУ вилучила і долучила до кримінального провадження.

Той самий сейф. Зараз його вивчають спеціалісти
Той самий сейф. Зараз його вивчають спеціалісти

Після цього прокурор САП доповів, що на сусідній вулиці знаходиться підозрілий автомобіль, з якого видніються люди в масках і з можливою зброєю. Підійшовши до цього автобусу, люди зачинилися, відмовилися опускати вікна і надавати будь-яку інформацію.

Через це ми викликали поліцію, щоб зафіксувати такий факт. Коли приїхала поліція, раптово з’явився спецназ НАБУ. Після цього водія антикорупційної прокуратури було силою витягнуто з автомобіля. На його місце сів, як я розумію, працівник НАБУ і далі умисно направив мікроавтобус на працівників УДО й інших людей. Після того, як вони відстрибнули, було спричинено ДТП автомобіля Pajero (Mitsubishi – УП) та ще двох автомобілів.

Згодом цей працівник під супроводом працівників НАБУ вийшов із мікроавтобусу САП і під їхнім же супроводом зник із місця подій. На намагання працівників поліції зупинити незаконні дії, працівниками НАБУ була застосована груба сила.

Водій САП, якого викинули з автомобіля, і яким фактично заволоділи, зараз перебуває у лікарні з діагнозом "перелом руки". Це ушкодження середньої тяжкості".

Історія конфлікту САП і НАБУ

Відкритий конфлікт у стосунках глав САП та НАБУ триває з кінця березня. Тоді Холодницький виявив у своєму кабінеті прослуховуючу апаратуру, яка виявилась "жучками" НАБУ.

Трохи згодом стало зрозуміло, що НАБУ і Генпрокуратура кілька тижнів "слухали" керівника САП. Але наслухати на кримінальну справу в них не вдалося, тому генпрокурор Юрій Луценко та директор НАБУ Артем Ситник подали скарги до Дисциплінарної комісії прокурорів із проханням покарати Холодницького і звільнити його.

Комісія вирішила, що хоч Холодницький заслужив на покарання, звільнити його вона, начебто, не має права. Тож керівник САП обійшовся доганою.

Після цього, як стверджували співрозмовники УП у НАБУ, спільна робота двох органів, фактично, зупинилась, загрузнувши у взаємних підозрах та звинуваченнях.

У Ситника непублічно скаржаться, що Холодницький почав закривати і блокувати ключові справи.

Буквально за кілька тижнів серпня-вересня САП закрила або перекваліфікувала низку резонансних справ.

Перш за все це стосувалося так званої справи "рюкзаків Авакова", з якої рішенням прокурорів почергово "вивели" як сина міністра Олександра, так і його колишнього заступника Олександра Чеботаря.

НАБУ оскаржувало закриття проваджень щодо них, але в серпні Холодницький усі скарги відкинув. Тож у вересні суд дав умовний термін єдиному звинуваченому в цій справі Володимиру Литвину.

Крім того САП закрила справу про незаконне збагачення начальника Академії сухопутних військ генерала Павла Ткачука.

У вересні НАБУ звинуватило САП у тому, що прокурори "злили" заступнику глави СБУ Павлу Демчині матеріали справи проти нього і текст підозри, який йому підготували детективи.

Що далі?

Під час екстреного брифінгу Назар Холодницький повідомив, що вимагатиме від керівництва Служби безпеки та Нацполіції відкрити кілька провадження щодо дій НАБУ.

За його словами, СБУ повинне відповісти на запитання, чи будівлю САП збиралися слухати на законних підставах.

За інформацією УП, після подій під САП відкриють провадження по чотирьох епізодах: прослуховування, викрадення авто, ДТП і побиття.

Частину з них може відкрити поліція.

Попередньо, справу буде вести СБУ, хоча в самій спецслужбі ситуацію коментують неохоче. За інформацією УП, СБУшників під САП викликав саме Холодницький, коли йому доповіла охорона про бус під прокуратурою. Серед силовиків з обох боків розповідають, що до вирішення конфлікту Холодницький начебто підключив Павла Демчину.

Якби там не було, як Холодницький, так і Ситник завтра знову приїдуть у свої кабінети і продовжуватимуть роботу, наче нічого і не було. Правда, ненавидітимуть одне одного трохи більше, ніж вчора. 

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Главное на Украинской правде