В ЄС — до 2030? Ось що допомагає, а що може стати на заваді вступу України
8 листопада Європейська комісія (виконавчий орган ЄС) опублікувала так званий "звіт про розширення", де рекомендувала почати переговори про членство з Україною. Це рішення — насправді лише один з кроків на довгому шляху до набуття повноцінного членства в Євросоюзі. Як мінімум, ще потрібно розпочати переговори, а потім — успішно їх завершити, що далеко не обов'язково відбудеться за два роки, як кажуть українські посадовці.
Тим паче, не варто забувати, що Україна — не єдина держава, яка прагне членства в Євросоюзі: узяти хоча б сусідню Молдову або Грузію. Або ж країни Західних Балкан: декотрі з них майже двадцять (!) років рухаються до вступу в Євросоюз. Та й повномасштабне вторгнення Росії може стати на заваді швидкій євроінтеграції. Чи насправді ні?
Розібратися, що насправді означають переговори про членство і, звісно, чи не заблокує Угорщина чи ще якась держава ЄС наш рух до нього, подкасту "світ не sweet" допоміг редактор "Європейської правди" й фахівець із європейської інтеграції Сергій Сидоренко.