Як відбувається гуманітарне розмінування? Говоримо про репортаж з мінних полів
Україна - одна з найбільш замінованих країн світу. Для того, аби розмінувати всі території, які перебували у тимчасовій окупації або де велися бойові дії, знадобляться десятки років. Тому ця робота почалася вже зараз.
На початку року ми вже говорили про те, як заміновані поля впливають на роботу аграріїв і як останні знаходять вихід з цієї ситуації. Цього разу ми вирішили розповісти про практичний аспект розмінування.
Співавторка цього подкасту Дана Гордійчук щойно повернулася з мінних полів на Миколаївщині, де на власні очі спостерігала за гуманітарним розмінуванням (і розповіла про це в репортажі "День на мінному полі. Як люди, машини та собаки очищують землі Миколаївщини"). У цьому випуску ми поговоримо про те, хто займається розмінуванням територій, з чого складається цей процес та на скільки це кропітка праця.
Ну і звісно ж, ми згадаємо про те, як у пошуку вибухонебезпечних предметів допомагають собаки.
Хроніки економіки
Встигнути за всіма економічними подіями в Україні буває непросто, особливо в умовах, коли українська економіка стала однією з пріоритетних цілей РФ під час великої війни.
Встигати за світовою економікою у таких умовах і зовсім може виявитися завданням "з зірочкою".
Як економіка України переживає найскладніший період у сучасній історії? Що буде з нашими заощадженнями та яке теперішнє та майбутнє очікує на курс гривні? Як війна впливає на економіку світу?
У новому подкасті Економічної правди журналісти Дана Гордійчук та Ярослав Вінокуров спробують відповісти на ці питання, а також у деталях пояснити, як працює економіка країни та світу.