Чому польські перевізники перекрили кордон і як це впливає на економіку?
Вже майже місяць тисячі українських водіїв вимушені днями простоювати у жахливих умовах на польсько-українському кордоні. Причина - страйк поляків, внаслідок якого більшість пунктів пропуску виявилися фактично перекритими для руху фур.
Західний кордон України з перших днів великої війни став чи не єдиним вікном, через яке здійснюється вся зовнішня торгівля. Це зробило його своєрідною ахіллесовою п'ятою, на яку різного роду протестувальники з польського боку не гребують натискати, аби місцевий уряд чи Єврокомісія дослухалися їхніх вимог.
Публічно страйкарі говорять, що блокують лише комерційні вантажі. Однак фактично затримки відчувають і ті, хто перевозить гуманітарну продукцію. Крім цього у багатокілометрових чергах на кордоні застряють також і фури з небезпечними речовинами, такими як пальне.
Чого вимагають польські перевізники? Наскільки реалістичні їхні вимоги? Як перекритий кордон впливає на економіку України, Польщі та країн ЄС? Про це усе ми говорили із заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергієм Деркачем.
Хроніки економіки
Встигнути за всіма економічними подіями в Україні буває непросто, особливо в умовах, коли українська економіка стала однією з пріоритетних цілей РФ під час великої війни.
Встигати за світовою економікою у таких умовах і зовсім може виявитися завданням "з зірочкою".
Як економіка України переживає найскладніший період у сучасній історії? Що буде з нашими заощадженнями та яке теперішнє та майбутнє очікує на курс гривні? Як війна впливає на економіку світу?
У новому подкасті Економічної правди журналісти Дана Гордійчук та Ярослав Вінокуров спробують відповісти на ці питання, а також у деталях пояснити, як працює економіка країни та світу.