Ющенко допік Тимошенко за піар, обіцянки і фанфари

Субота, 29 серпня 2009, 17:50

Уряд повинен провести системну і послідовну реформу вугільної галузі.

На цьому наголосив президент Віктор Ющенко в суботу під час урочистостей з нагоди Дня шахтаря в Луганську, повідомляє прес-служба глави держави.

"Уряд повинен мати генеральний план ефективного реформування вугільної галузі.... Глибоко переконаний: не обіцянки потрібні шахтарям, не піар, не фанфари, а напружена, ефективна та професійна праця – влади з однієї сторони і працівників галузі – з іншої", – сказав Ющенко.

Президент нагадав, що за його наполяганням була прийнята концепція реформування вугільної галузі, однак уряд у цьому питанні далі не рухається.

"На жаль, на цьому все зупинилося. На сьогодні плану реформування галузі, державної програми не існує, плану дій на 2009 рік не існує. Коли ми говоримо про сьогоднішні актуальні питання вугільної галузі – на столі повинен бути ясний план дій", – наголосив він.

За словами Ющенка, вугільна галузь залишається найбільш нереформованою сферою економіки України. При цьому уряд ніби навмисне стримує проведення невідкладних заходів, яких так потребує галузь.

Ющенко, серед іншого, відзначив, що "через адміністративні рішення уряду" вугілля, собівартість якого цього року склала 705 грн. за тонну, на ринку продається за ціною 446 грн.

Президент наголосив, що сьогодні із 143 підприємств вугільної галузі збитково працюють 93%. "Єдиний шанс дати прогрес цій галузі, підвищити статус професії шахтаря – це глибока її реформа", – наголосив Ющенко.

Президент констатував, що українська вугільна галузь залишається головним споживачем бюджетних коштів, а весь її дохід спрямовується фактично лише на зарплату.

Майже нічого не вкладається у розвиток і реформування виробництва, інвестиційне переобладнання, переснащення шахт не проводиться тощо, додав глава держави.

Президент вважає, що реформування необхідно розпочинати зі зміни моделі керування галуззю, лібералізації цін на вугілля, корпоратизації галузі та "зрозумілої, ефективної бюджетної підтримки".

Ющенко наголосив, що не підтримує кроки із закриття шахт, нагадавши, що згідно з програмою планується закрити 118 шахт. Глава держави відзначив, що за підтримки приватного капіталу та залучення інвестицій шахти, які держава закриває, могли б ще давати вугілля.

У своєму виступі з прикрістю президент також констатував, що найважчою оцінкою галузі є статистика смертей та травм на шахтах.

Поточного року на вугільних підприємствах, підпорядкованих Мінвуглепрому, стався 81 випадок виробничого травматизму зі смертельними наслідками, а всього на підприємствах галузі – 112.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування