У Ющенка є кілька кандидатів на місце Огризка. Але він ще шукає
У вівторок, 17 березня, спливає семиденний термін, протягом якого президент Віктор Ющенко обіцяв назвати претендента на посаду міністра закордонних справ.
За інформацією газети "Комерсант-Україна", рішення з даного питання досі не прийняте і пошуки ймовірного міністра закордонних справ ще тривають.
"Наскільки мені відомо, рішення поки немає. Більше того, я не впевнений, що воно буде прийняте у вівторок. Хоча робота ведеться – у секретаріат приїжджають претенденти, проходять консультації з ними", - заявив у неділю інформований співрозмовник у секретаріаті президента.
Одним із основних претендентів на посаду голови МЗС у СП називають нинішнього посла України в Росії Костянтина Грищенка, кандидатура якого активно обговорюється в дипломатичних колах. Однак, за інформацією видання, офіційні консультації з ним поки не проводилися.
"В останні дні Костянтин Іванович (Грищенко) не був у Києві", - сказав прес-секретар посольства України в Росії Олег Волошин.
У секретаріаті президента говорять, що в Грищенка є "серйозний конкурент" – нинішній керівник офісу президента Руслан Демченко, який у 1990-1996 роках працював у МЗС, потім – у дипслужбах адміністрації президента, пізніше – був генконсулом (2000-2003 роки, Стамбул) і послом (2003-2005 роки, Сербія та Чорногорія).
Утім, співрозмовники в СП відзначають, що в останні дні шанси Демченка суттєво знизилися.
"Так, у Демченка є всі формальні ознаки, що дозволяють йому обійняти посаду голови МЗС, – повноцінний дипломатичний ранг, стаж роботи в МЗС і дві "ходки" за кордон. Але це не дозволяє йому автоматично стати основним кандидатом", - вважає одне з джерел видання.
"Демченко – відмінний кандидат. Але в останні дні з настрою президента відчувається, що він схиляється до іншого варіанта. Хоча шанси залишаються", - каже інший представник СП.
Головною перешкодою для Демченка є неготовність парламенту підтримати його кандидатуру.
"Демченко – це нереально. Запевняю вас, що його підтримають тільки представники партії "Єдиний центр" у фракції НУНС", - заявив член парламентського комітету з закордонних справ, народний депутат Андрій Шкіль (БЮТ). – Думаю, і в Партії регіонів вистачить розуму не підтримувати такого кандидата".
"Основна частина "Нашої України" вважає його кандидатуру нереальною. Більшість послів виступають категорично проти нього, і ми дослухаємося до їхньої думки", - заявив представник "НУ-НС", який побажав залишитися неназваним.
Водночас, у Партії регіонів утримуються від прогнозів, вважаючи, що для призначення міністра буде потрібна "домовленість двох потужних фракцій".