Сім'я Кравченка судитиметься з Генпрокуратурою
Родичі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка не вірять у його самогубство і мають намір оскаржувати в суді рішення Генпрокуратури про закриття справи.
4-го березня виповнюється два роки з дня загибелі екс-міністра. Кравченка знайшли мертвим вранці на дачі під Києвом. Саме того дня він мав давати свідчення у справі Гонгадзе у Генпрокуратурі, повідомляє НТН.
Смерть настала від двох кульових поранень у голову. Наявність передсмертної записки закріпила у правоохоронців версію про самогубство. Проте експерти стверджували, що після першого пострілу в голову людина вже не здатна зробити контрольного.
Близькі загиблого також не вірять у версію про самогубство. Колишній друг Кравченка футбольний тренер клубу "Динамо" Леонід Буряк переконаний, що екс-міністр не боявся йти на допит до Генпрокуратури і чинити самогубство підстав у нього не було.
"Коли була можливість поїхати, як багато-хто їхав, - він категорично відмовлявся їхати, казав "я ні в чому не винен, я нікуди не збираюся їхати", - розповів Буряк.
Кримінальну справу за фактом смерті колишнього міністра МВС вже у травні 2005 року "поховали у прокурорських архівах".
У липні 2006 року Генпрокуратура поновила розслідування обставин загибелі Кравченка. А минулого тижня генпрокурор Олександр Медведько повідомив, що кримінальну справу знову закрито - за відсутністю складу злочину.
Своє рішення Генпрокуратура "ніби навмисно оприлюднила до другої річниці від трагічної дати", каже дочка екс-міністра. "Роковини смерті Юрія Кравченка зібрали рідних та колег біля могили на Байковому кладовищі. Покласти квіти до пам'ятника приїхав і попередній президент Леонід Кучма", - зазначає НТН.
"Закриття справи, пов'язаної із загибеллю мого батька – це, мабуть, найвигідніша на сьогоднішній момент політична акція, яка зручна всім - тим, що були при владі, тим, хто зараз при владі. І розібратися в істинності причин не цікаво, скоріш за все, нікому", - каже донька Ірина Кравченко.
За її словами, сім'ю загиблого навіть не ознайомили з висновками експертиз. Проте рідні мають намір оскаржити рішення Генпрокуратури в суді.