Війна 2025

У ПАРЄ не дозволили зареєструвати проєкт рішення з оголошеннням Путіна терористом

Четвер, 30 січня 2025, 11:37
У ПАРЄ не дозволили зареєструвати проєкт рішення з оголошеннням Путіна терористом
фото Getty Images

Секретаріат Парламентської асамблеї Ради Європи відмовив українському нардепу Олександру Мережку та ще трьом співавторам зареєструвати правку, що покладає на правителя РФ Володимира Путіна провину за численні акти терору проти цивільного населення.

Джерело: Мережко в коментарі "Європейській правді" у Страсбурзі, надавши підтверджувальні документи.

Деталі: Інцидент стався під час роботи над резолюцією "Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні", яку ПАРЄ розглядатиме у четвер.

Реклама:

Напередодні в асамблеї реєстрували пропозиції до цього документа. Мережко у співавторстві з іншими депутатами ПАРЄ (п'ятьма представниками України, включно з главою делегації ВР, а також шведом Маркусом Віхелем) запропонував правку, у разі ухвалення якої асамблея би "визнала, що Володимир Путін є терористом, під керівництвом якого були вчинені численні акти терору проти цивільного населення". Однак після публікації усіх пропозицій парламентарів правки Мережка серед них не виявилося.

В розпорядженні "ЄвроПравди" є відповідь з секретаріату з поясненням цієї відмови. Вони письмово повідомили Мережку, що "позначення глави держави як терориста рівносильне використанню образливих і нецензурних термінів, є недоречними в офіційному документі Асамблеї".

"Секретаріат посилається на те, що правки не можуть містити персональних образ. Але вибачте, для кожного юриста-міжнародника зрозуміло, що "терорист" – це правовий, юридичний термін. Тим більше, що Асамблея вже визнавала Росію терористичним режимом!" – пояснив депутат у коментарі "ЄП".

РЕКЛАМА:

"Не справа секретаріату – вирішувати, що для кого є образливим. Є депутати ПАРЄ, які можуть відхилити мою поправку. Так працює демократичний процес. А те, що сталося зараз – це акт політичної цензури", – вважає Мережко.

Передісторія:

  • На сесії ПАРЄ також розглядали повноваження Грузії, які асамблея зрештою підтвердила, але наклала на країну вимоги та санкції. Грузія у відповідь оголосила про "вихід" з ПАРЄ.
  • Водночас "ЄвроПравда" розповідала, що на боці грузинів виявився "deep state", тобто секретаріат асамблеї та профільного комітету, які намагалися звести нанівець покарання грузинської делегації. Лише після тривалого та емоційного обговорення між депутатами ту резолюцію змінили, перетворивши її на компромісний варіант.

Пояснення того, що відбулося, дивіться у відео зі Страсбурга "Покарання Грузії у ПАРЄ: які санкції наклали та чи будуть нові вибори" або читайте у статті "Пояснюємо плюси та мінуси рішення ПАРЄ".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:10
оновленоРосіяни скинули КАБ на багатоповерхівку в Херсоні: постраждали діти
23:55
ЗМІ: Адміністрація Трампа планує скоротити бюджет Пентагону на третину в наступні 5 років
23:46
оновлено, фотоРФ масовано атакувала Одесу дронами: є постраждала, майже 90 тисяч абонентів без світла
23:40
оновленоУ Києві працюють сили ППО: знешкоджений БпЛА впав в одному з районів
23:26
Новини економіки 19 лютого: ЄС погодив нові санкції проти РФ, МОЗ надав список ліків, які подешевшають
23:10
В Європі уповільнилося зростання тривалості життя: вчені пояснили, у чому причина
23:07
Стармер заявив Зеленському, що цілком розумно призупинити вибори під час війни
22:48
Одеський "Шторм" розгромив херсонський "Дніпро" у чемпіонаті України з хокею
22:43
На фронті від початку доби відбулось понад 100 боїв – Генштаб
22:23
тестЩо ви знаєте про малий Державний Герб України? Перевірте себе у тесті
Усі новини...
Реклама: