Президента Південної Кореї не змогли заарештувати через опір охорони
У п'ятницю влада Південної Кореї не змогла заарештувати президента Юн Сук Йоля, щоб виконати ордер на його арешт через перешкоджання службою безпеки президента поліцейським та слідчим.
Деталі: У Південнокорейському управлінні з розслідування корупції повідомили, що близько 80 поліцейських і слідчих увійшли до президентської резиденції в Сеулі рано вранці для виконання ордеру на арешт, але були заблоковані службою безпеки президента.
Також повідомляється, що прихильники президента зібралися на світанку біля його резиденції, їх кількість зросла до сотень, оскільки вони пообіцяли заблокувати будь-яку спробу арешту Юн Сук Йоля.
Генеральний прокурор скасував виконання ордеру на арешт, посилаючись на безпеку людей на місцях. Ордер, який діє до 6 січня, залишається в силі і може бути продовжений.
Передісторія:
- Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив надзвичайний воєнний стан у країні. У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від "комуністичних сил". Він не назвав конкретної загрози з боку КНДР, що володіє ядерною зброєю, і зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах.
- Національна асамблея Південної Кореї 4 грудня проголосувала за вимогу до президента Юн Сок Йоля скасувати надзвичайний воєнний стан. Після цього президент заявив, що воєнний стан у країні буде скасований.
- Опозиційна Демократична партія Південної Кореї планувала звинуватити Йоля у державній зраді і запустити процедуру імпічменту.
- У зверненні 7 грудня президент Південної Кореї заявив, що "щиро шкодує" про те, що викликав занепокоєння громадськості оголошенням воєнного стану, пообіцявши при цьому більше не повторювати подібного.
- За даними південнокорейського видання Yonhap, суд видав ордер на затримання Юн Сок Йоля – президента Південної Кореї, якому оголосили імпічмент.