⭐️ Пройдіть опитування читачів УП ⭐️

Декомунізація: Рада зробила крок до перейменування судів, назва яких нагадувала про СРСР

Вівторок, 14 січня 2025, 18:21
Декомунізація: Рада зробила крок до перейменування судів, назва яких нагадувала про СРСР
Фото: Getty Images

Верховна Рада України підтримала у першому читанні проєкт закону №12351 про перейменування більше сотні судів, чиї назви пов'язані із СРСР.

Джерело: картка законопроєкту у ВР

Дослівно із пояснювальної записки: "Законопроєкт розроблений з метою перейменування окремих судів у відповідність із законами України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки".

Реклама:

Деталі: Як повідомляється на порталі Верховної Ради, щонайменше 103 суди в Україні мають у своїх назвах згадки про радянський режим, що суперечить закону про декомунізацію. Пропонується змінити назви судів не лише на підконтрольних Україні територіях, але й на тимчасово окупованих. На сайті ВР повідомляється, що законопроєкт було прийнято за основу, "за" проголосували 277 народних обранців, не голосували - 48, 0 голосів "проти".

Згідно з пропозиціями депутатів та Державної судової адміністрації, яка підтримала ухвалення законопроєкту, у Криму нові назви мають отримати Кіровський, Красногвардійський, Красноперекопський, Совєтський, Первомайський та Ленінський суди, а на Луганщині до списку на перейменування включено Свердловський міський суд.

Пропозиції щодо перейменування зазначених судів викладено з урахуванням проведених консультацій із Радою суддів України, місцевими та апеляційними загальними судами відповідних областей, військово-цивільними адміністраціями, Уповноваженим із захисту державної мови в Україні, Українським інститутом національної пам’яті, представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, а також з урахуванням перейменування адміністративнотериторіальних одиниць у яких розташовані відповідні суди.

РЕКЛАМА:

Передісторія:

  • 18 вересня Верховна Рада провалила голосування про дерусифікацію і перейменування понад 300 населених пунктів. Після цього трибуну парламенту заблокували з вимогою повторно через комітет винести розгляд постанови у сесійну залу. 
  • Пізніше народні депутати прийняли постанову про перейменування 327 населених пунктів у рамках декомунізації та дерусифікації.

Читайте також: Десять міфів про декомунізацію України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: