Повітряні сили обіцяють не переводити в інші війська фахівців, яким важко знайти заміну
Командування Повітряних сил заявило, що вузькоспеціалізованих фахівців, таких як авіаінженери, переводити в інші роди та види Збройних Сил не будуть. Також це стосується людей, які навчались за кордоном на західну техніку, а також воїнів з розрахунків мобільних вогневих груп.
Джерело: повідомлення командування Повітряних сил ЗСУ, пілотів Karaya та Smereka
Дослівно ПС: "Враховуючи резонанс у медіа стосовно переведення фахівців інженерно-авіаційної служби в підрозділи інших родів та видів ЗСУ, офіційно повідомляю — такі переведення здійснюватись не будуть! Це стосується й інших дефіцитних у Повітряних силах спеціальностей.
Також не йдеться про переведення людей, які навчались за кордоном на західну техніку зенітних ракетних військ, підготовлених воїнів з розрахунків мобільних вогневих груп, інших вузькоспеціалізованих фахівців, знайти заміну яким обʼєктивно важко".
Деталі: Водночас командування ПС заявило, що ситуація на фронті "вимагає непростих рішень від вищого військового керівництва".
"Зокрема це стосується і переведення в підрозділи інших родів та видів ЗСУ військовослужбовців Повітряних Сил. Повітряні Сили уже не перший рік посилюють бойових побратимів на передовій, передусім це стосується підрозділів, які готуються на базі Зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил, і воюють на найгарячіших напрямках фронту.
Крім того, відповідно до прийнятих рішень, Повітряні сили поетапно переводять в сухопутні підрозділи визначену кількість особового складу для посилення бригад на лінії фронту. Втім, це не буде стосуватись саме дефіцитних спеціальностей й фахівців, які задіяні для виконання завдань бойовою авіацією", - заявили в ПС.
Також на своїх сторінках про важливість інженерно-технічного складу висловилися українські пілоти Іван Смеречанський (Smereka) і Вадим Ворошилов (Karaya). "Будучи прагматичним у цій ситуації, віддавши висококваліфікованих інженерно-технічних спеціалістів, ми просто не зможемо знайти їм заміну, бо цивільних з відповідною військово-обліковою спеціальністю майже не знайти, а шлях підготовки досить тривалий. У результаті це призведе до проблем з утриманням та обслуговуванням повітряних суден - як результат, будемо мати пониження боєздатності авіаційних бригад", - написав Ворошилов.
"Щоб підготувати техніка літака або ж будь-якого фахівця з обслуговування двигуна чи то прицілу літака потрібно що найменше від 3-х років (у воєнний час)… І велике місце тут займає інженерно-технічний склад. Вони не менш важливі, ніж пілоти! Пілот та ІТС невід‘ ємні", - написав пілот Смеречанський.
Передісторія:
- У 2024 та на початку 2025 років з Повітряних сил Збройних сил України масово переводять військовослужбовців у Сухопутні війська для поповнення бойових бригад. Останнє розпорядження від головнокомандувача Олександра Сирського про переведення особового складу надійшло у військові частини ПС 11 січня – за ним, перевести у Сухопутні, за словами співрозмовника УП, мають понад 5 тисяч військових.
- Генштаб ЗСУ офіційно повідомив, що "гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки у піхотні підрозділи переводити не планувалося і не планується".
- Водночас там заявили, що "окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо".